MČR - A-1 Ring (Rakousko)

Konečně ke mě dorazily výsledky z posledního závodu našeho mistrovství a tak vám mohu sdělit oficiální výsledky nejen tohoto závodu, ale i celkového pořadí po tomto podniku.

MČR - A-1 Ring (Rakousko)
125 ccm:
Svého dosavadního, největšího úspěchu dosáhl talentovaný Karel Abrahám, který na stroji Honda RS125R odsunul celý zbytek jezdeckého pole našeho mistrovství a zaslouženě zvítězil (12 kol - 21:56,949). Na druhém místě projela cílem s více jak třemi sekundami odstupu Markéta Janáková, kterou naopak s dalšími více jak čtyřmi sekundami následoval Petr Svoboda.
Čtvrté místo a tím a 13 bodů do hodnocení národního šampionátu si připsal navrátilec po zranění Patrik Ertl. Pátou pozici nakonec získal Michal Březina na českém stroji FGR před šestým Mertinem Holoubkem, sedmým Ondřejem Ježkem a Janem Prudíkem na osmém místě. Desítku nejlepších a zároveň jediných startujících uzavřel veterán Oldřich Podlipný a Helmut Sommer.
Do čela celkové klasifikace se vrátila Markéta Janáková (89 bodů), když svým druhým místem odsunula na druhou pozici v neděli pátého Michala Březinu (81). Souboj o mistrovský titul sleduje ze třetího místa Martin Holoubek (52), ze čtvrtého Patrik Ertl (47) a pětici nejlepších doplňuje právě vítěz posledního závodu Karel Abrahám (45), který však na tomto místě je pouze díky rozhodnutí svého týmu (a dle mého názoru správného) neúčastnit se závodů na letištích.
Myslím, že o jezdcích AB Racing Teamu toho ještě hodně uslyšíme a nedivil bych se, kdyby jednou jejich jména byla čtená ve výsledkových listinách daleko sledovanějších šampionátů než je ten náš.
250 ccm:
Jako výsměch slova "závody" lze považovat obsazení třídy čtvrtlitrů, kde na okruhu A-1 Ring bojovali v našem mistrovství pouze tři jezdci, ze kterých nakonec jeden ani neviděl cíl (Thomas Lucas). Za této situace tedy nebyly přidělené ani žádné body a tak si Henrik Voit (20:31,373) dojel pouze pro rámcové vítězství před Davidem Novotným, kterému nadělil bezmála půl minuty.
Protože za tento závod nebyly udělené body, je i nadále v čele šampionátu naší země Radomil Rous (50 bodů) s plným bodovým ziskem před Slovákem Jaroslavem Černým (31), na kterého zle dotírá Michal Fiilla (30).
Supersport:
Již i tato třída se dočkala kvůli slabé účasti jezdců půlení bodů a tak se mohl vítězný Jiří Brož radoval pouze ze zisku 12,5. bodu. Tento fakt však jistě nezastíní skvělý výkon, který Jiří Brož na rakouském okruhu předvedl, když po vítězství v kvalifikaci si dojel i pro vítězství v samotném závodě (23:38,916), kde nadělil druhému Pavlu Oudovi deset sekund. Pro třetí místo si o necelých pět sekund za Oudou dojel lídr našeho šampionátu Jiří Fejta.
Čtvrtý v tomto závodě skončil Marek Hettych před pátým Klausem-Peterem Domke, šestým Karlem Svobodou a sedmým Petrem Schulzem. Osmým jezdcem startujícím v našem mistrovství na tomto okruhu byl čtvrtý z kvalifikace Miloš Urbanec, který však cíl závodu neviděl.
V čele šampionátu šestistovek je i nadále Jiří Fejta (74), který však stále na své vítězství čeká a tak se můžeme i dočkat podobné situace, kdy například v roce 1999 zvítězil Emilio Alzamora v Mistrovství Světa třídy 125 ccm bez jediného vítězství v závodě. Jirka Fejta však má stále ještě minimálně dva pokusy k tomu, aby si dojel alespoň pro jedno vítězství. Na druhém místě našeho šampionátu je již Pavel Ouda (62), který na třetí pozici odsunul Jindřicha Hudečka (61), jenž na A-1 Ringu nestartoval. O tom, že souboj o finální pódium bude velice zajímavý dokládá i bodový zisk čtvrtého v celkovém pořadí Jiřího Brože, který má na svém kontě nyní 60,5 bodů. Pětici nejlepších uzavírá Torsten Fritzsche, jenž má za dvě vítězství 50 bodů.
Superstock:
Šest jezdců na startu - šest jezdců v cíli. Tak lze charakterizovat závod třídy Superstock, ve kterém zvítězil Marek Svoboda (23:09,537) před Matějem Smržem a Tomášem Mikšovským. Mezi jezdci byly minimální rozdíly, vždy okolo tří sekund.
S větší ztrátou tak dojel do cíle až čtvrtý Petr Pazdera, který na páté místo odsunul Raymonda Borowczaka a na šesté Miloše Čiháka.
Celkové pořadí této třídy vede Marek Svoboda (71), který začíná získávat náskok na Alfreda Lugera (53), jenž na A-1 Ringu nestartoval. Třetí pozici celkového pořadí drží Tomáš Mikšovský (48), na kterého se však stále více dotahuje Matěj Smrž (38,5). Páté místo patří Petru Pazderovi (33).
Superbike:
Slabá účast provázela také závod třídy Superbike, kterého se zde zúčastnilo pouhých pět jezdců, ze kterých opět jeden cíl neviděl (Raymond Borowczak). Z vítězství se tak radoval účastník Mistrovství Světa této třídy Jiří Mrkývka (23:10,345) z Brna, který nadělil druhému v pořadí Pavlu Veselému více jak 20 sekund. Pro třetí místo si v tomto závodě dojel loňský šampión této třídy Jiří Trčka. Pro čtvrté místo si v závodě Superbike dokroužil Pavel Schwarz na stroji Honda.
V celkové klasifikaci stále vede Pavel Veselý (88), ale již notně dotahovaný Jiřím Mrkývkou (82,5). Pro Jiřího Trčku (63) zbývá letos třetí místo. Čtvrtý je další Jiří, tentokráte Drážďák (54), kterého následuje na pátém místě Stefan Holz, jenž sice letos bodoval pouze dvakrát, přesto má 30 bodů. Republikový šampionát nyní pokračuje příští týden na maďarském okruhu Pannoniaring, kde se snad dá očekávat již lepší účast než tomu bylo v tomto případě.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist