Matěj Smrž o Imole

Český jezdec Matěj Smrž popisuje události v italské Imole, kde se zúčastnil předposledního závodu Mistrovství Evropy Superstock.

Matěj Smrž o Imole
O posledním víkendu se v italské Imole zúčastnil závodu Mistrovství Evropy třídy Superstock i pravidelný účastník tohoto šampionátu, mladý, jihočeský jezdec Matěj Smrž. Ten před letošní sezónou opustil třídu 125 ccm, kde v minulosti slavil úspěch i ziskem českého titulu, a svou další závodní kariéru spojil se závody čtyřtaktních motocyklů nejtěžšího kalibru, když jako své pracovní náčiní si zvolil Hondu CBR 954RR FireBlade.
Na okruh poblíž San Marina přijel stejně jako na ostatní evropské okruhy poprvé a tak vedle standardního snažení o nejlepší, kvalifikační čas, se musel náš jezdec vyrovnat nejprve i se znalostí samotné dráhy. O tom, že se s tímto svým handicapem vůči ostatním soupeřům dobře vyrovnal, svědčil i 21. čas z početného jezdeckého pole, které tato třída pravidelně představuje nejen divákům okolo okruhu (v Imole startovalo 32 jezdců).
"Všechno probíhalo klasickým způsobem," líčí své pocity z nového prostředí Matěj Smrž po návratu do rodné vlasti. "Přijali jsme na nový okruh a já byl ze všeho vyplašenej. Imola je abnormálně těžký okruh, ale i přesto se mi líbil."
Matěj se během tří svezení ve volných a kvalifikačních trénincích postupně zlepšoval a dokazoval tím své platné zařazení mezi evropskou elitu této třídy. "Od prvního pátečního tréninku jsem svůj čas zlepšil o víc jak čtyři sekundy," doplňuje jezdec, ale hned dodává: "bylo by to dobré, kdyby ostatní nejeli ještě o tři sekundy rychleji."
Přišla neděle a s ní i naděj na zisk prvních evropských bodů, kterých se však náš jezdec opět nedočkal. Po solidním startu totiž ošklivě havaroval hned v úvodu prvního kola a závod tak pro něj skončil ještě dříve než všichni čekali.
"Ve Warm Upu jsem zajel docela dobrý čas a tak jsem se na závod opravdu těšil," začíná popisovat celou událost Matěj Smrž. "Bohužel to všechno dopadlo špatně. Po startu jsem se pohyboval okolo dvacátého místa. Ve třetí zatáčce po startu jsem musel kvůli Tomášovi prudce brzdit a dostal jsem nepříjemný smyk na zadní kolo. Chvíli to vypadalo, že to ještě ustojím, ale pak mě to nakoplo ještě jednou a šel jsem."
Z celého pádu se nakonec vyklubalo zranění, které zřejmě ukončilo mladému talentu letošní sezónu předčasně a Matěj se tak pravděpodobně na závěrečný závod evropského mistrovství podívá pouze v roli diváka. Jako nejvážnější, ne však nejbolestivější úraz si Matěj Smrž odnáší z Imoly zlomené zápěstí levé ruky.
"Dr. Costa mi hned na místě zápěstí porovnal," přibližuje své zranění jílovický jezdec, jehož levou ruku nyní zatěžuje bílá sádra od prstů až po rameno. "Po dnešní kontrole u primáře plastického a chirurgického oddělení nemocnice v Českých Budějovicích pana Kopačky jsem se, ale dozvěděl, že to nemám v úplně ideálním stavu. Ve středu jdu na další kontrolu a pokud se to nezlepší, budou mi to muset sdrátovat. K tomu mám ještě namožené levé stehno a hlavně naražený zadek. Takže jsem momentálně totální mrzák," končí Matěj Smrž popis událostí z posledního víkendu a ještě s úsměvem nezapomene dodat: "Docela dost mi vrtá hlavou, jak dneska vlezu do vany!"

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist