Markéta Janáková zahájí testování

Na okruhu Cartagena ve Španělsku proběhnou první oficiální testy Markéty Janákové a teamu GOLD RACING.

Markéta Janáková odlétá do Španělska na první ostré testy.
Když se Markéta Janáková vrátila z prvního seznámení s motocyklem Aprilia a zázemím teamu GOLD RACING, byli jsme zvědavi co říká přechodu na novou Aprilii. Na odpověď bylo ale brzo. Mechanici v Itálii nastavili motorku tak, aby se na ni Markéta cítila dobře a na okruhu „Autodromo Dell Umbri“ nedaleko Perugie, při teplotě 4oC si naše talentovaná závodnice odzkoušela polohu řidítek a stupaček, řazení, akceleraci, podvozek a těch několik desítek kol bylo skutečně seznamovacích. Také ji byl představen druhý jezdec teamu, Michele Conti, 20letý rodák z Udine. Conti vedl ještě před mosteckým závodem mistrovství Evropy sezóny 2003, když zvítězil v druhém závodě mistrovství Evropy na okruhu v Chorvatské Rijece a v Assenu dojel druhý, ale pak už se mu tolik nedařilo a celkově skončil na čtvrtém místě.
V pátek 6.února 2004 nasedne Markéta v Praze do letadla a přes Paříž a Valencii odlétá už na ostrý trénink.Okruh Cartagena zná Markéta z loňského ježdění na Yamaze 250. Srovnávat časy tedy nemůžeme, ale pro porovnáni tady bude Michele Conti a ostatní jezdci a teamy.
Kalendář závodů už se vyjasnil a tak je jisté, že se Markéta vrátí na Pyrenejský poloostrov až na podzim, kde končí mistrovství Evropy a měla by startovat ve dvou závodech C.E.V. mezinárodního mistrovství Španělska. Právě z tohoto šampionátu se rekrutuje mladík Jordi Carchano, jezdec, který dostal právě před Markétou přednost v teamu Matteoni Racing a bude startovat v celém seriálu Grand Prix. Nezbývá, než držet palce, ať se ostré rande s bujarou a rychlou Aprilii Markétě povede na jedničku.