Markéta Janáková v polovině sezóny

Markéta Janáková nám prozradila jak vidí první část své letošní sezóny, ve které nastupuje se stroji Suzuki v německém IDM Supersport a značkovém poháru Suzuki GSX-R Cup.

Markéta Janáková v polovině sezóny
Markéta Janáková pro letošní rok přijala nabídku startovat s motocyklem Suzuki GSX-R750 ve vysoce prestižním pohárovém šampionátu tohoto japonského výrobce. Po několika prezenčních akcích, které společně s vytrvalým testováním ukrajovaly zimní dny, se mladá pilotka rychlých motocyklů poprvé představila v Suzuki GSX-R Cupu 2006 na okruhu ve Valencii, kde vedle evropské části superbikového šampionátu proběhlo i úvodní kolo již zmíněné série.
"Překvapilo mě, jak v Suzuki GSX-R Cupu všechno funguje," vzpomíná Markéta Janáková. "Na začátku celého seriálu jsme si každý vylosoval jednu motorku, na které jezdíme celou sezónu. Jsou to tedy rovnocenné motorky se stejnými pneumatikami, vše záleží na tom, jak se komu povede samotné nastavení. Celkem mě také překvapila konkurence, která se letos v tomto poháru sešla. Za všechny bych ráda jmenovala alespoň Xaviera Simeona, který vedle Suzuki Cupu září i v evropských superstockách 600. Po seznámení s motorkou se postupně přibližuju k rychlejším jezdcům. Závod od závodu se zlepšuji a proto jsem spokojená. Nyní přijdou tratě, které již znám – Lausitzring a magny Cours, kde jsem Suzuki Cup jela již vloni. Zatím jsem se vždy dostala do bodované patnáctky, nyní bych se konečně chtěla přehoupnout do nejlepší desítky."
Vedle tovární série japonské Suzuki nastupuje populární „Marky“ se šestistovkovým motocyklem k závodům německého mistrovství IDM Supersport. V šampionátu našich západních sousedů si počíná velmi statečně, a po čtyřech odjetých závodech se již dokáže prosadit na bodované pozice.
"Po závodě na okruhu Nürburgring jsem na celkovém 16. místě," prozrazuje usměvavá dívka ze Dvora Králové. "Asi nejlepší závod jsem v Německu odjela právě na Nürburgringu, kde jsem závodila úplně poprvé. Okruh se mi líbil a od začátku mi sedl. Tým je s letošní prací spokojený. Ve druhé části německého mistráku bych chtěla jezdit pravidelně na bodech."
Není bez zajímavosti, zda již proběhlo nějaké jednání ohledně příští sezóny, tedy ohledně roku 2007. Markéta Janáková pochopitelně o své závodní budoucnosti stále jedná s příslušnými lidmi a jejich zástupci, nicméně již dnes se dá něco naznačit.
"Opět jednáme se Suzuki International Europe," říká Markéta Janáková. "Vypadá to, že pojedu opět ve stejném týmu, a tedy opět Suzuki Cup a německé IDM. Uvidíme jak vše dopadne, ale je to na dobré cestě. V roce 2007 bych se ovšem měla konečně představit i doma. Snad by se měl jet jeden ze závodů Suzuki GSX-R Cupu při WSBK v Brně, v plánu máme také alespoň jeden start v Mistrovství ČR. Vše je ale prozatím ve fázi jednání, tak se teprve uvidí. Každopádně děkuji za prozatím velmi podařenou sezónu mému týmu, který neustále pracuje na vylepšení motorek. Také děkuji mým partnerům, firmám Kovostar, Kasen a Kovos Kohoutov, bez kterých bych se těchto závodů nemohla zúčastnit."
Markéta Janáková již příští týden nastoupí na rakouském okruhu Salzburgring k pátému dějství IDM Supersport, a tak nejen k tomuto závodu, ale i ke zbytku letošní sezóny popřejme nejrychlejší české dívce mnoho úspěchů!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist