Magny-Cours - Superstock

Lorenzo Alfonsi se po vítězství v posledním závodě stal Mistrem Evropy. Skvělý závod předvedl Tomáš Mikšovský, který dojel na výborném osmém místě.

Lorenzo Alfonsi se stal letošním Mistrem Evropy poté, co zvítězil v posledním závodě tohoto šampionátu, který se jel na okruhu Magny-Cors. Alfonsimu stačilo k titulu dojet na ódiovém umístění, protože jeho největší konkuren, týmový kolega a po celý rok vedoucí jezdec šampionátu, Gianluca Vizziello, v posledních dvou závodech nestartoval z důvodu zranění utrpěného mimo závod evropského šampionátu.
Na druhém místě dnes dojel Didier Van Keymeulen, který ve zkráceném závodě o jedno kolo (pád dvou jezdců v předposledním kole), udržel za svými zády nejrychlejšího Turka současnosti Kenana Sofuoglu. Na čtvrtém místě dokončil závod Ir John Laverty. S větší ztrátou (14,372) přijel do cíle na pátém místě Vittoriano Iannuzzo, který v posledních dvou závodech nastoupil v tomto šampionátu namísto šampionátu Supersport, kde zahajoval a téměř celou sezónu absolvoval v továrním týmu Suzuki.
Na šesté pozici poté přijal další jezdec na motocyklu Suzuki, kterým byl Ilario Dionisi, sedmý dojel naopak na Kawasaki jezdící Luca Scassa. Na osmém místě dokončil závod náš Tomáš Mikšovský, který tak zaznamenal největší úspěch své dosavadní kariéry.
Desítku nejlepších poté doplnili devátý Hurtado a desátý Brannetti.
Druhý jezdec týmu KL Intermoto Czech Republik, Španěl Alex Martinez, závod nedokončil, když pro poruchu jeho Kawasaki ZX-10R zajel již na konci druhého kola do boxů. Stejný osud potkal i Barry Burrella z týmu Akuna Racing, jenž do boxů zajel dvě kola před cílem. Burrelluv týmový kolega Richard Cooper absolvoval další z povedených závodů, který pro něj znamenal zisk dvou bodů za čtrnácté místo.
V celkovém pořadí tedy zvítězil a letošním šampiónem se stal Lorenzo Alfonsi (169 bodů), který o devět bodů předstihl svého kolegu Gianlucu Vizzielle (160). Na třetím místě letošního šampionátu European Superstock skončil Kenan Sofuoglu (104), který na čtvrtou pozici odsunul naopak svého týmového kolegu Didiera Va Keymeulena (90). Až na pátém místě je jiný jezdec než jezdec na tovrnou podporovaných motocyklech Yamaha YZF R1. Tímto jezdcem se stal Riccardo Chiarello (89), jenž v posledním závodě cíl pro pád neviděl. Náš Tomáš Mikšovský nashromáždil celkem 21 bodů a skončil na šestnáctém místě celkového pořadí, když první patnáctka mu unikla pouze vinou horšího umístění. Druhý jezdec týmu KL Intermoto, Alex Martinez ze Španělska, dokončil sezónu na 12. místě, když nashromáždil 42 bodů, o pět bodů méně než jeho bratr Bernat. Richard Cooper z týmu Akuna Racing je v celkové klasifikaci se sedmi body na 28. místě. V týmu Akuna Racing ještě letos nastoupili Barry Burrel, Tomáš Holubec, Jiří Kadeřábek, Jaroslav Černý a Matěj Smrž, ani jeden z těchto jezdců však na bodované pozice nedosáhl.