Maco Moto Racing v Assene

Slovenský motocyklový tím Maco Moto Racing má za sebou prvé tohtoročné preteky seriálu MS Endurance.

V Assene sa v tíme predstavili dvaja noví pretekári, Maďar Ágoston Rosivall a Slovák Vladimír Častka, pre ktorého to bola prvá skúsenosť s týmto typom pretekov.
V tréningu sa z tímu najlepšie darilo maďarskému jazdcovi, ktorý vybojoval 20. miesto na štarte. Na nový motocykel si rýchlo zvykol aj Vlado Častka, ktorý však vo Warm Upe havaroval a v samotných pretekoch potom neštartoval. "Bola to moja chyba. Spadol som úplne zbytočne. Mám prasknutý palec, v Le Mans však budem v poriadku," komentoval svoj pád Vlado.
Štart 500 km pretekov sa vôbec nevydaril Rosivallovi, ktorý odchádzal zo štartu ako posledný. Postupne sa tím prebojoval dopredu a počas celých pretekov sa pohyboval na 11. až 13. mieste, pričom vo svojej kategórii dokonca viedol. Dve kolá pred koncom pretekov, keď bol na trati Maco, došlo na motocykli k poruche. "Niečo nám prepichlo chladič," vysvetluje Maco. "Musel som vypínať motor a tak sme klesli na konečné 14. miesto. Ak by sa to stalo ešte o dve kolá skôr, tak preteky nedokončíme."
Vo svojej triede skončil tím Maco Racing na treťom mieste, takže sa zúčastnil aj oficiálneho vyhlásenia, kde Rosivall prebral pohár, s ktorým sa bude určite oveľa veselšie cestovať na 24-hodinové preteky. Tie sa konajú už o pár dní v Le Mans.
"Po problémoch, ktoré sme počas víkendu mali, je tento výsledok veľmi dobrý a na úvod sezóny môžeme byť veľmi spokojní," dodáva Martin Kuzma.