Kornfeilovo vítězství v Itálii

O tom, že Jakub Kornfeil chytl po výsledku v Mugellu neuvěřitelnou formu, se mohli přesvědčit všichni, co viděli závod mezinárodního mistrovství Itálie ve Vallelunze.

Kornfeilovo vítězství v Itálii
Na zcela neznámou trať přijel český mladíček ke svému dalšímu závodu italského mistráku, tak jak to má pro letošní sezónu ve svém plánu. Celý víkend probíhal v celku bez větších komplikací, až těsně před závodem v ranním warm upu shořela na Aprilii českého jezdce spojka. Mechanici tak měli před závodem opravdové terno. Nervozita byla umocněna navíc i tím, že v kvalifikacích obsadil Jakub Kornfeil skvělé druhé místo, což byla pro nováčka velmi výhodná a tak trochu i překvapivá startovní pozice.


Ještě více nervozity do mysli jezdců čekajících na odpolední závod stopětadvacítek přinesl silný déšť, který se nad okruhem kousek od Říma přehnal zhruba hodinu před startem. Vzhledem k velkému horku však asfalt dosti rychle osychal a tak ještě na startovním roštu přezuli všichni na suché pneumatiky. Jaké však bylo překvapení nejen celého realizačního týmu, ale i všech soupeřů, když hned po vydařeném startu začal Kubajz celému startovnímu poli ujíždět a na konci prvního kola vedl nad soupeři s mírným náskokem 1,2 vteřiny. S každým dalším odjetým kolem však tento náskok zvyšoval a po osmnácti okruzích, na které byl závod vypsán, projel vítězně nikým neohrožován cílem s náskokem 13-ti vteřin. Toto vítězství znamenalo i obrovský posun v průběžné tabulce, kde nyní figuruje na čtvrté příčce dosavadního pořadí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist