KL Intermoto CZECH Republic

Tým KL Intermoto a jeho plány po pražské výstavě Motocykl 2004.

KL Intermoto CZECH Republic

Hradecký tým KL Intermoto prezentoval minulý týden své dva motocykly Honda CBR 1000RR FireBlade na největší výstavě motocyklů u nás - na výstavě Motocyklu 2004 v Praze. Nyní je před největším českým týmem, který se zabývá závody čtyřtaktů, chvilka pro přípravu jejich strojů a pak již další závod European Superstock, který se tentokrát jede poplíž Republiky San Marino na známém okruhu Santamonica v Misanu.
Během krátkého volna, jenž právě do odjezdu do Misana probíhá, prodělají oba motocykly Honda kompletní kontrolu motoru, ale i samotného šasi. Výkon motoru bude překontrolován na Jaroš Powertestu, který má tým k dispozici ve své dílně, a který již v minulosti často pomohl v přípravě ostatních motocyklů, se kterými všichni jezdci kralovohradeckého týmu nastupovali například do loňských závodů.
Okruh Santamonica je pro tým KL Intermoto neznámím místem, když zde nestartoval nejen v loňském roce s Tomášem Mikšovským, ale ani v dobách, kdy za tým nastupoval do závodů evropských štoků Marek Červený. Například v loňském roce dal tým přednost startu v domácím šampionátu, kde se mohl nakonec radovat z druhého místa v celkovém pořadí. Nyní tedy vyjede KL Intermoto poprvé na zrádný okruh poblíž známého letoviska Rimini, které mnozí z nás znají ze svých dovolených. Samotný okruh je mezi motocyklisty znám jako pohřebiště favoritů, kteří zde často doplatí nejen na špatně zvolené pneumatiky, ale i na povrch asfaltu, který je poznamenán mořskou solí, jenž se na asfalt dostává z vlhkého vzduchu plného právě mořské sole.
Po závodě v Misanu odjíždí tým rovnou na maďarský okruh Hungaroring, kde se zúčastní úvodního dílu Mezinárodního Mistrovství České Republiky. Zajímavostí z týmu KL Intermoto je i fakt, že start na Hungaroringu nemíní nikdo z tohoto týmu podcenit. Vážnost startu v domácím šampionátu berou lidé z tohoto týmu tak dalece, že do Maďarska berou i svou hvězdu - španělského jezdce Alexe Martineze. Sám Alex se na Hungaroring velmi těší. Svou přítomnost španělský jezdec již přislíbil i na další závody našeho mistrovství. Profesionální přístup Alexovi velí nastupovat ke všem závodům, kterých se jeho tým účastní a tak již dnes můžeme oznámit, že tohoto jezdce uvidí fanoušci motocyklového závodění i na okruhu v Brně a Mostě, kam Alex přicestuje k výkonu svého povolání. Minimálně třikrát se tedy tým KL Intermoto představí v národním šampionátu v plné zbroji, když jeden závod musí vynechat kvůli termínové kolizi s evropským šampionátem Superstock (1. srpna Brands Hatch = Most) a dva absolvuje zřejmě pouze s Tomášem Mikšovským (Pannoniaring a závěrečný Hungaroring), i když stále ještě nebyla přímo zavržená varianta startu Alexe Martineze i v těchto závodech.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist