Kenny Roberts po pádu zraněn

Kenny Roberts jr. je po pádu šesti jezdců v úvodní zatáčce včerejší Grand Prix Japonska mimo hru minimálně do Grand Prix Malajsie.

Kenny Roberts po pádu zraněn
Dalším ze šestice jezdců, kteří ukončili svou pouť závodem třídy MotoGP v Motegi při havárii v první zatáčce, byl americký jezdec Kenny Roberts jr. Američan tak společně se svým týmovým kolegou Johnem Hokinsem vyřadil stroje Suzuki GSV-R ze závodu již po několika stech metrech. Smutné na celé záležitosti jsou především následky na zdravotním stavu obou jezdců, přičemž stav Kennyho Robertse je hodnocen jako vážnější. Syn “Kinga Kennyho“ by měl chybět přinejmenším v následující Grand Prix, která se jede v qatarském Doha, ze které ho vyřadí zranění levého lokte a silné popáleniny pravé strany těla. Oba jezdci Suzuki nastoupili do závodu s novým výfukovým systémem, který zlepšil výkon zejména ve středních otáčkách.
“Nevím jestli jsem měl dobrý nebo špatný start, ale rozhodně to byl špatný začátek,“ říkal Kenny Roberts poté, co se dozvěděl, že nebude startovat v Qataru. “Pár chlapců se dostalo k sobě a způsobili řetězovou reakci. Myslím, že mě odstranil Biaggi, má levá paže se dostala mezi jeho zadní kolo a nějakou součástku na povozku. Začalo mě to táhnout do jeho motocyklu a já si začal pálit o jeho výfuk můj krk a pravou ruku. Když jsem dostal svou paži ven, nemohl jsem jí ohnout v lokti. Dokázal jsem s ní v bolestech hýbat a tak jsem věděl, že to nebude příliš vážné zranění. Přeběhl jsem dovnitř okruhu, protože jsem věděl, že se tak rychleji dostanu do lékařského střediska. Colin [Edwards] mi pomohl sundat rukavice. Nyní mě ruka opravdu bolí, na rentgenu mi jí hodně překrucovali. Říkali mi, že během pár týdnů se ruka zahojí. Levá strana mého těla mě bolí od pohmožděnin, pravá naopak od spálenin. Kromě těchto věcí jsem v podstatě v pořádku. Havárie byla v docela pomalé rychlosti, takovéto věci se stávají. Doufám, že jsou všichni jezdci v pořádku. Počkám až se budu cítit stoprocentně v pořádku a pak opět začnu.“
Víkend plný zranění u továrního týmu japonské Suzuki však začal již v sobotu, kdy se zranil týmový manažer pan Garry Taylor. “Dnešní zranění přišlo poté, co jsem si včera v noci zlomil nohu, když jsem upadl ve sprše,“ říkal Taylor po havárii v první zatáčce. Garry Taylor také prozradil, že pokud bude tým Suzuki MotoGP nahrazovat zraněného Kennyho Robertse jr., nahradí ho buď týmovým testovacím jezdcem Gregorio Lavillou nebo továrním testovacím jezdcem Kosuke Akioshim.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist