Kayo a Curtain v Imole

Továrna Yamaha nasadí ve svých týmech navíc další dva jezdce. Závodu World Supersport v italské Imole se proto také účastní Tekkyu Kayo a Kevin Curtain.

Kayo a Curtain v Imole
Továrna Yamaha se rozhodla podpořit své tovární týmy v šampionátu Mistrovství Světa Supersport a do obou svých týmu nasadila pro závod v italské Imole po jednom jezdci. V týmu Yamaha Belgarda se vedle Goorbergha a Sanny představí japonský jezdec Tekkyu Kayo a v barvách týmu Yamaha Motor Germany naopak australský jezdec Kevin Curtain.
Tekkyu Kayo, aktuální japonský vítěz ve třídě 250 ccm, již v letošním roce jeden závod v barvách italského týmu absolvoval, když si dojel v japonském Sugo pro čtvrté místo v závodě šestistovek. Japonský jezdec Tekkyu Kayo měl v letošní sezóně rozmanitou práci, když kromě obhajoby svého domácího titulu ve třídě 250 ccm absolvoval nejen již zmíněný závod ve třídě Supersport, ale i například start v Grand Prix (deváté místo na divokou kartu v Suzuce) nebo start s litrovou Yamahou v osmihodinovém závodě World Endurance taktéž na okruhu Suzuka.
"Sugo bylo první místo, kde jsem jezdil s Yamahou YZF R6," říká 24 roků starý Japonec. "Neměl jsem žádný problém z přechodu od dvoutaktní Yamahy TZ 250. Před tím závodem jsem měl také strach z komunikace s italským týmem, ale nakonec jsem poznal, že v tom nebyly žádné problémy. V Sugo jsem se dozvěděl o týmu a motocyklu, Imola je nyní pro mě nový okruh, ale sledoval jsem ho na videu abych se ho trochu naučil. Nemusím nijak myslet na postavení v šampionátu a tak doufám, že poděkuji týmu za tuto příležitost dobrým výsledkem. Doufám, že alespoň tak dobrým jako v Sugo."
Narozdíl od Kaya je Kevin Curtain zkušený jezdec této třídy, když v minulosti absolvoval 28 závodů světového šampionátu Supersport, z kterých dva vyhrál. V letošní sezóně nezískal Curtain angažmá a tak se vrátil domu do Austrálie, kde v aktuální sezóně slaví zisk dvou titulů, když zvítězil se strojem Yamaha YZF R1 v australském mistrovství třídy Formula Xtreme a se strojem Yamaha YZF R6 ve třídě Supersport. V letošním roce se s divokou kartou představil na Phillip Islandu, kde závod třídy World Supersport dokončil na pátém místě.
"V Evropě jsem již od pondělí a tak jsem měl možnost setkat se s týmem a již zajistit nastavení základních věcí na motocyklu, jako je poloha řidítek a stupaček," říká australský pilot. "Oni postavili motocykl obzvlášť pro mě a já doufám, že jim to splatím dobrým výsledkem v Imole."
Účast Curtaina ve svém týmu ocenil i manažer Yamahy Motor Germany pan Terrell Thien. "Kevin je dobrý jezdec. Ví co je Yamaha R6, zná pneumatiky Dunlop a má rád okruh v Imole. Postavili jsme pro něj motocykl s totožnou specifikací jako mají naši stálí jezdci. V minulosti jsem s Kevinem častokrát mluvil a proto vím, že je dychtivý po návratu mezi oficiální jezdce tohoto mistrovství. Je motivovaný dosáhnout úspěchu a já jsem přesvědčený, že jeho zásluhou získáme mnoho dalších informací."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist