Kawasaki zbrojí na rok 2004

Tovární tým Kawasaki silně zbrojí na příští sezónu MotoGP. Svůj stroj vyvíjí nejen v Japonsku, ale i v Evropě. Tuto utajovanou skutečnost prozradil Eckl v brazilském Riu.

Kawasaki zbrojí na rok 2004
V brazilském Riu potvrdil manažer týmu Fuchs Kawasaki Racing pan Harald Eckl, že jeho tým vyvíjí vlastní rám pro stroj Kawasaki Ninja ZX-RR. Doposud byl rám výsadou nejen továrny Kawasaki, ale i vlastně všech továren, které vstupují do třídy MotoGP. Nyní se tedy ukázalo, že pro zdokonalení svého stroje učiní japonští bosové továrny Kawasaki vše pro zlepšení svého stroje a tím i pohledu na jejich značku.
Práce na novém rámu zahájila letos v Evropě společně s týmem Fuchs Kawasaki Racing společnost Suter Racing International. Cílem je vytvořit kompaktní podvozek, s nižším těžištěm, který bude dokonalý pro stavbu čtyřválcového motoru Kawasaki.
"Nový rám bude tvořen kombinací inženýrů Kawasaki v Evropě a Japonsku, spolu s inženýry od společnosti Suter Racing International ze Švýcarska," říká k celému projektu pan Ian Wheeler ze společnosti Kawasaki. "Nový motocykl KRT003-1 byl navržený jako vývojová platforma, na které se budou testovat součásti a materiál pro stroj roku 2004. Tento vývojový typ měl svůj první zkušební test na okruhu Oschersleben, kde jej pilotoval Andrew Pitt, ale další rozsáhlé testy podstoupí s Alexanderem Hofmannem. Vývoj bude souběžně s evropským programem pokračovat také v Japonsku. Informace se budou navzájem doplňovat."
Doposud je jediným potvrzeným jezdcem týmu Kawasaki pro závody třídy MotoGP německý pilot Alexander Hoffman. Jako jeho pravděpodobný týmový kolega přichází v úvahu jeden z dvojice současných jezdců Pitt-McCoy nebo americký jezdec Eric Bostrom, za kterým stojí nejen americké zastoupení továrny Kawasaki, ale dost velikou popularitu má i v řadách vedení samotné, japonské továrny. Úvahu o vstupu Erica Bostroma do MotoGP si můžete přečíst ZDE.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist