Kawasaki sa nedarilo ani vo Welkome

Tímu Kawasaki sa v Afrike opäť nedarilo, problémy s pneumatikami spôsobili, že na prvé body v MotoGP si musí počkať.

Jazdci tímu Kawasaki Andrew Pitt a Garry McCoy skončili na GP Afriky vo Welkome na 16. a 17. mieste a uzatvárali štartovné pole. Andrew Pitt mal dobrý štart a po prvom kole sa prepracoval na 12. miesto, pričom štartoval až z 20. pozície. Austrálčan sa držal na bodovanom mieste až do 17. kola, keď ho predbehol Kenny Roberts na Suzuki. Pitt v ďalšom priebehu nedokázal udržať tempo s vedúcimi jazdcami a prepadol sa až na chvost štartového poľa. Podobný priebeh pretekov mal aj Garry McCoy.
Andrew Pitt:
`Mohli to byť dobré preteky, keby som skončil o jedno miesto vyššie a získal by som body. To bol naozaj dôvod, pre ktorý som tak tvrdo pracoval. Mal som dobrý štart a myslel som si, že to tempo môžem vydržať. Prenasledoval som Hopkinsa (Suzuki), bol 12., ale potom sa mi začalo kĺzať predné koleso a bolo to tu. Bol som 14., potom 15., kde som sa snažil aj zostať. Nebolo ale možné zlepšiť si čas. Na štarte predo mnou preletel Edwards, trochu ma vytlačil, ale vyviazol som z toho bez následkov.`
Garry McCoy:
`Ako obyčajne, aj z tohto víkendu som veľmi rozčarovaný. Celý víkend bol veľmi ťažký a snažil som sa ako som len mohol, ale očividne sa trochu trápime s pneumatikami. To je tu ale to hlavné, pretože je tu horúco a myslím, že ľudia od Michelinu s tým mali problém. Počas druhého zahrievacieho kola sme v skutočnosti nemohli posúdiť ako rozliaty olej z Robertsovho motocykla zmenili podmienky na trati. Mal som obuté pneumatiky, ktoré ma natriasali a chcel som len dokončiť preteky. Je zvláštne, že olej bol už rozliaty na trati a keď som šiel za Capirossim, videl som ako sa mu darí skôr v každej zákrute vyhýbať sa miestam zašpineným od oleja. Štart nebol zlý, ale Nakano zastavil dva rady predo mnou a ja som ho skutočne nemohol vidieť, pretože tesne predo mnou bol Tamada. Zrazu odbočil a pred ním stál Nakano a ja som mohol byť rád, že som ho minul. Potom som to stočil vpravo a odrazu sa začal domino efekt spôsobený Edwardsovými problémami. Musel som zatočiť vpravo, vľavo a potom zas vpravo. Nebolo to jednoduché.`
Článek vznikl ve spolupráci s novým slovenským serverem www.motogp.sk, který od 1. dubna 2003 oficiálně začal přinášet zprávy z Mistrovství Světa silničních motocyklů.
Autor článku: Jurij