Kawasaki - opět zklamání

Při posledním závodě roku ukázaly stroje Kawasaki kde stojí a ny co mají - porazily pouze Davida De Geu!

Kawasaki - opět zklamání
Neuspokojivého výsledku dosáhli na závěr sezóny oba jezdci továrny Kawasaki Andrew Pitt a Garry McCoy, kteří obsadili místa v závěru výsledkové listiny, když Andrew Pitt dokončil závod ve Valencii na osmnáctém místě a zkušenější Garry McCoy dokonce až na devatenáctém. Oba tak dokázali v závodě porazit pouze španělského jezdce Davida De Geu na slaboučkém stroji Harris WCM, což jistě mnoho spokojených výrazů na tvářích vedení týmu nevytvořilo.
Oba jezdci na strojích Kawasaki Ninja ZX-RR doplatili na trvanlivost pneumatik Dunlop, které jim nedovolily zasáhnout o bej ve skupině, která bojovala o světové body.
Andrew Pitt obhajoval ve Valencii dvanácté místo z loňského závodu, po špatné kvalifikaci a po katastrofickém prvním kole, se musel Mistr Světa Supersport spokojit pouze se soubojem se svým týmovým kolegou, se kterým si často vyměnil pozici.
"V prvních kolech jsem se snažil zachytit správný rytmus," říkal zklamaný Andrew Pitt. "Dostal jsem se na šestnácté místo a to i přes špatné první kolo. Poté však začaly odcházet obě mé pneumatiky. Motocykl opravdu klouzal a já nemohl v zatáčkách udržovat správnou rychlost. Měl jsem pěkný souboj s Garrym, ale vypadalo to, jako kdybychom o sebe zakopávali. Vypadalo to, že má stejné potíže jako já. Rád bych zde skončil lépe než v minulém roce, ale pokud závodíte se stejným motocyklem jako před rokem, tak se to uskutečňuje velmi špatně."
Poslední závod s motocyklem Kawasaki absolvoval Australan Garry McCoy, který trpěl při samotném závodu stejným problémem jako jeho týmový kolega - kvalitou pneumatik.
"Byla to krvavě těžká práce," postěžoval si McCoy. "Po asi deseti kolech se velmi zhoršila zadní pneumatika, když se k tou přidala i přední, tak jsem bojoval s udržením přímé stopy. Několik kol jsem bojoval s Pittem, měli jsme několik vzájemných soubojů. Já ho předjel v zatáčkách a on mne naopak ne rovince. Nakonec jsem již neměl motivaci bojovat o osmnácté místo, když jsem si uvědomil, že jedu na okruhu kde jsem již byl na Pole Position a kde jsem i zvítězil. Byl to můj poslední závod s týmem a tak bych chtěl poděkovat mechanikům za těžkou práci a Kawasaki za to, že dala všechny prostředky do MotoGP."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist