Kawasaki kousek od bodů

Zelený stroj Kawasaki dělil v Motegi od jednoho bodu pověstný kousek štěstí, který v přepočtu znamená dvě sekundy.

Kawasaki kousek od bodů
Z 22. místa na startu šel do svého dalšího závodu na neznámém okruhu australský jezdec Andrew Pitt. Tento nováček letošního seriálu jezdil za motocyklem Nobuatsu Aokiho, ale nebyl schopen ho předjet. Po zapojení Oliviera Jacqua (po výletu do štěrku) do tohoto souboje, ztratil Pitt několik desítek metrů na své protivníky, přesto byl schopen dokončit závod na šestnáctém místě, pouhých šest sekund za třináctým Olivierem Jacquem.
"Měl jsem během závodu dobrý rytmus a myslel jsem si, že mohu na Aokiho zaútočit během posledních kol," říkal po závodě australský jezdec. "Pak se, ale mezi nás dostal Jacque a já ztratil s Protonem kontakt. Jakmile Jacque očistil své pneumatiky, byl schopný zvýšit rychlost a Aoki se ho udržel. Mezera se natáhla ještě víc. Jsem zklamaný, že jsem zde nedosáhl na body, ale může mě trochu utěšit pocit, že jsem byl schopný závodit s několika chlapci po celý závod, a že jsem byl schopný na konci závodu zajet několik rychlých kol."
Zatímco Pitt byl spokojený především s kvalitou svých pneumatik Dunlop, jeho týmový kolega Garry McCoy byl opět zklamaným mužem po závodě, ve kterém musel opět odstoupit pro poruchu své Kawasaki ZX-RR. McCoy musel po startu tvrdě brzdit z důvodu velké kolize v první zatáčce, později se však dokázal propracovat až za svého kolegu Andrew Pitta. Poté však zajel do boxů ke svým mechanikům.
"Normálně bývám v první zatáčce na vnější straně, dnes jsem tam nebyl," oznamoval po závodě Garry McCoy. "Byl to velký chaos, byla přede mnou lidská těla a spleť motocyklů. Po nějaké době jsem byl zpět v závodě a zabýval se předjetím De Gea a Serizawy. Skupina před mým motocyklem, včetně Andrewa a Nobuatsu Aokiho měla již nějaký náskok. Snažil jsem se o jeho zlikvidování. Motocykl i pneumatiky vypadaly dobře, ale pak na zadní rovince přestal motocykl táhnout. Nedalo se pokračovat v závodě."
Ačkoliv pocity obou jezdců jsou rozdílné, oba se shodli na kvalitě pneumatik Dunlop, které se podle nich od závodu v Riu výrazně zlepšili.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist