Kawasaki a Motegi

Tovární tým Kawasaki si od závodu v Motegi slibuje výraznější úspěch, zatímco Nakano chce být ve výsledkové listině hodně vysoko, Hofmann chce konečně porazit Nakana.

Kawasaki a Motegi
Tovární tým Fuchs Kawasaki Racing přijíždí do japonského Motogi s velkým očekáváním. Nejenže se jedná o domácí závod pro jejich jezdce Shinyu Nakana, domácí podnik to je také pro výrobce motocyklu i pro dodavatele pneumatik. Důvod ke spokojenosti členům týmu dává i fakt, že pro Shinyu je Motegi velmi příznivým okruhem, na kterém v roce 1999 získal své první vítězství v závodech Grand Prix, když tehdy zvítězil v závodě třídy 250 ccm.
“Motegi je pro mne vždy zvláštní závod,“ říká Shinya Nakano. “Závodím mezi domácím publikem, je to také domácí závod pro Kawasaki. Je to důležité, protože jsem ke Kawasaki přišel teprve tento rok a cítím jak továrna Kawasaki podporuje náš tým. Motegi je „Stop-Go“ okruh, tvrdé brždění následují krátké rovinky. Mám s tímto okruhu však velké zkušenosti a po roce 1999, kdy jsem zde poprvé zvítězil v Grand Prix, mám na tento okruh také velké vzpomínky. Zrychlení bylo doposud náš slabý bod, ale továrna se soustředila na zlepšení výkonu. Vím, že všichni budou pracovat velmi tvrdě, aby bylo nastavení motocyklů pro tento závod co nejlepší.“
Po třech letech se na okruh Twin Ring v Motegi vrátí druhý jezdec týmu Alex Hofmann, který zde startoval naposledy s motocyklem o obsahu 250 ccm. Nyní německý jezdec absolvuje svou první kompletní sezónu ve třídě MotoGP a start v japonském pekle bude pro něj další velkou zkušeností.
“Závodit v Motegi dá jistě všem v našem týmu velkou motivaci,“ myslí si Alex Hofmann. “Od Kawasaki, ale i od fanoušku ucítíme jistě velký zájem o dobrý výsledek. Jsou to již tři roky, co jsem zde nezávodil, ale tento okruh není těžké si zapamatovat. Posledních několik závodů bylo pro mě trochu zklamání. V testu po portugalské Grand Prix jsem však učinil trochu pokroku. Musím počkat a zjistit jak se úpravy projeví na mé ZX-RR. Chci ovšem v závodech jezdit blíže za Shinyou. Vždy byl trochu před mým strojem, nyní se to vyrovnává. Přinejmenším jednou ho chci porazit, a to třeba i v jeho domácím závodě.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist