Kadeřábek má další pódium

Za účasti čtveřice českých jezdců se dnes na španělském okruhu Almeria konal první závod roku 2004.

V závodě, který se dnes za účasti 36. jezdců konal na španělském okruhu Almeria, zvítězil domácí borec Lasta Jose s litrovou Suzuki před naším Jirkou Kadeřábkem na šestistovce Yamaha. Třetí místo obsadil norský jezdec Breland Per na stejném stroji jako vítěz závodu. Na 25. místě dokončil závod další český jezdec Jaroslav Müller, třicátý dojel Mario Vlček a o jedno místo dále Pavel Haken.
V pořadí třídy Supersport pak zvítězil právě Jiří Kadeřábek před Němcem Stephanem Herbstem a Španělem Torresem Lopezem. Jarda Müller byl v šestistovkách dvanáctý, Mario Vlček šestnáctý a sedmnáctý Pavel Haken.
"Opět pěkné teplo, 25°C a opět musím pochválit motorku, která je opravdu skvělá," rozplýval se nadšením dnes v podvečer Jirka Kadeřábek. "Došly nám však gumy a tak budeme dále testovat pouze na starých. Dokonce nám došly i brzdové destičky a tak to tady snad ty dva dny nějak dokroužíme. Od startu jsem dnes vyrazil první, ale pak jsem špatně zařadil druhý rychlostní stupeň, motorka cukla a zpomalila se. Do nájezdu mě tak dokázal předjet jeden z těch rychlých litrů. Druhej jsem projížděl úvodní zatáčku já a třetí opět litr. Celé kolo jsem se vedoucího jezdce držel, ale pak přišla ta dlouhá, skoro kilometrová rovinka a první mi ujel. Třetí jezdec mě taky předjel a ujel mi. V šestém kole jsem je, ale oba začal dojíždět. Před retardérem jsem jednoho krásně vybrzdil přes zadní brzdu. Toho prvního jsem docvakl také, ale už jsem ho nestačil předjet. Nejvíc mě potěšilo, když mě vyhlašovali jako *talent Jiří Kadeřábek*."