Kadeřábek dojel na 2. místě !

V dnešním závodě Supersportů na okruhu Almeria zvítězil Němec Max Müller, náš Jiří Kadeřábek dojel na druhém místě.

Kadeřábek dojel na 2. místě !
Jiří Kadeřábek dnes absolvoval na španělském okruhu Almeria závod třídy Supersport, do kterého odstartoval z první řady, když si ve včerejší kvalifikaci zajistil druhé místo. V samotném závodě se dostal na druhé místo, postupem času se dotáhl na vedoucího Maxe Müllera, s kterým svedl v posledním kole souboj o vítězství. Nakonec Jirka po chybě při nájezdu do retardéru chyboval a o vítězství přišel, přesto druhé místo je nádherným počinem v přípravě na sezónu 2004.
V závodě tedy nakonec zvítězil o pouhých 0,369 sekundy německý jezdec Max Müller z týmu OBI Bike Promotion, tedy z jednoho nejlepšího týmu německého IDM. Za šestnáctiletým Müllerem dokončil závod na druhém místě náš Jiří Kadeřábek a na třetím místě Juan Miguel Calvo Gonzales.
“Je tu tak 15°C, závod byl pěknej a velmi rychlej. Nejhorší bylo na tomto okruhu předjíždět jezdce o kolo,“ komentoval samotný závod po jeho bezprostředním ukončení Jiří Kadeřábek. “Jelo se na osm kol a od šestého mi začaly odcházet pneumatiky. Jel jsem zadek na SC1, ta odešla, předek na SC2 a s tím to ještě šlo. Po startu nám Müller poodjel, já měl za zadkem Calvo Gonzalese, Ten Nepela a Brandta. Ve čtvrtém kole jsem jim poodjel a začal stíhat Müllera. V šestém kole udělal chybu a já se na něj dotáhnul. V posledním kole jsem ho předjel, ale bohužel jsem udělal chybu při nájezdu do retardéru. Měl jsem sjetou zadní gumu a tak když jsem tam najížděl přes zadní brzdu, šel jsem hodně do smyku. Pustil jsem brzdu, ale ten zadek šel pořád ve smyku a s tím nešlo nic dělat. Narovnal jsem motorku a projel jsem retardér rovně. V tu chvíli mě Müller předjel a já už neměl čas abych mu to vrátil. Byl to pěkný závod, hodně rychlý. Celý tým je spokojený. Zítra se zúčastním dalšího závodu, jede se tady Pirelli Cup a tak jdeme do toho. Kvalifikace je v 10:00 a odpoledne ve 14:45 závod.“
V závodě třídy Superstock potvrdil vítězstvím své kvality německý jezdec Michael Schulten z týmu Alpha Technic Honda.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist