Kadeřábek dojel na 2. místě !

V dnešním závodě Supersportů na okruhu Almeria zvítězil Němec Max Müller, náš Jiří Kadeřábek dojel na druhém místě.

Jiří Kadeřábek dnes absolvoval na španělském okruhu Almeria závod třídy Supersport, do kterého odstartoval z první řady, když si ve včerejší kvalifikaci zajistil druhé místo. V samotném závodě se dostal na druhé místo, postupem času se dotáhl na vedoucího Maxe Müllera, s kterým svedl v posledním kole souboj o vítězství. Nakonec Jirka po chybě při nájezdu do retardéru chyboval a o vítězství přišel, přesto druhé místo je nádherným počinem v přípravě na sezónu 2004.
V závodě tedy nakonec zvítězil o pouhých 0,369 sekundy německý jezdec Max Müller z týmu OBI Bike Promotion, tedy z jednoho nejlepšího týmu německého IDM. Za šestnáctiletým Müllerem dokončil závod na druhém místě náš Jiří Kadeřábek a na třetím místě Juan Miguel Calvo Gonzales.
“Je tu tak 15°C, závod byl pěknej a velmi rychlej. Nejhorší bylo na tomto okruhu předjíždět jezdce o kolo,“ komentoval samotný závod po jeho bezprostředním ukončení Jiří Kadeřábek. “Jelo se na osm kol a od šestého mi začaly odcházet pneumatiky. Jel jsem zadek na SC1, ta odešla, předek na SC2 a s tím to ještě šlo. Po startu nám Müller poodjel, já měl za zadkem Calvo Gonzalese, Ten Nepela a Brandta. Ve čtvrtém kole jsem jim poodjel a začal stíhat Müllera. V šestém kole udělal chybu a já se na něj dotáhnul. V posledním kole jsem ho předjel, ale bohužel jsem udělal chybu při nájezdu do retardéru. Měl jsem sjetou zadní gumu a tak když jsem tam najížděl přes zadní brzdu, šel jsem hodně do smyku. Pustil jsem brzdu, ale ten zadek šel pořád ve smyku a s tím nešlo nic dělat. Narovnal jsem motorku a projel jsem retardér rovně. V tu chvíli mě Müller předjel a já už neměl čas abych mu to vrátil. Byl to pěkný závod, hodně rychlý. Celý tým je spokojený. Zítra se zúčastním dalšího závodu, jede se tady Pirelli Cup a tak jdeme do toho. Kvalifikace je v 10:00 a odpoledne ve 14:45 závod.“
V závodě třídy Superstock potvrdil vítězstvím své kvality německý jezdec Michael Schulten z týmu Alpha Technic Honda.