Jirka Šrámek o Mostě

Jiří Šrámek hovoří o svém mosteckém závodě, který pro něj znamenal aktivní návrat do sedla závodního motocyklu po 1,5 leté přestávce.

Jirka Šrámek o Mostě
Jiří Šrámek z Neratovic patřil před dvěma roky mezi nejlepší trojici českých závodníků třídy 250 ccm. V roce 2002 skončil na celkovém třetím místě této třídy, když například toho roku zvítězil na maďarském okruhu Pannonnia-ring. V celkové klasifikaci tehdy nestačil pouze na vítězného Radomila Rouse a druhého Kamila Pragera. Po té se začal věnovat vlastnímu týmu, do kterého angažoval mladého Michala Fillu, jenž svou debutující sezónu ve třídě 250 ccm proměnil ihned ve třetí místo celkového pořadí národního šampionátu a v zisk několika bodů v šampionátu evropském. Šrámek Racing Promotion se v roce 2003 představil dokonce i při svátku české silnice - Grand Prix České Republiky v Brně.
Od letošní sezóny si jak jezdec Michal Filla, tak i majitel týmu Jiří Šrámek slibovali daleko víc, než doposud dokázali. Zranění Michala Filly při závodě Mistrovství Evropy na okruhu v Mostě dovršilo všechnu smůlu, která se na tento expandující tým letos nalepila. Při závodě Alpe Adria Cupu v Mostě, kdy měl první jezdec týmu na své ruce sádru a nemohl tedy startovat v závodě třídy 250 ccm, si Jirka Šrámek zavzpomínal na staré časy, kdy seděl v sedle závodního stroje. Na uvolněný motocykl Yamaha TZ 250 totiž usedl sám a po 1,5 roce, kdy naposledy závodil, si dojel v závodě pro třetí místo a tím i pro památeční, zelený věnec.
"Jízda na závodním motocyklu se mi po roce a půl líbila," vzpomíná Jirka Šrámek na mostecký závod. "Bylo to dobrý, ale neměl jsem fyzičku a na té jsem vyhořel. Poprvé jsem odkroužil na tom motocyklu dvacet minut v úterý před závodem. Spíš jsem se tehdy vozil, ke všemu ještě i pršelo. V pátek jsem se staral o motorku druhého jezdce mého týmu a tak jsem nestihl ani volný trénink. Nastoupil jsem až do první kvalifikace, kde jsem odkroužil pár kol, než mi odešly síly. V sobotu jsem odkroužil šest kol a přestalo to řadit. Myslel jsem, že už to vůbec nepojede, nejeli jsme ani Warm Up. Pak to Zdeněček dal do kupy. A jely jsme. Myslím si, že to bylo dobré , na to, že jsem předtím odjezdil takových 15-20 kol, . Nebylo to špatný."
Nedalo mi to a nemohl jsem se nezeptat, kdy Jirka Šrámek nastoupí do dalšího závodu. Jirka mi s úsměvem odpověděl: "až se zase támhleto zmastí," říkal a ukazoval na Michala Fillu, jenž společně s mechanikem připravoval motocykl k brněnskému závodu Mezinárodního Mistrovství České republiky. "Žádný další závod zatím neplánuji, nemám fyzičku a bolí mě ruka. K dobrému výkonu bych se musel alespoň tři měsíce intenzivně připravovat."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist