Jezdci Hondy před Estorilem

Slova jezdců HRC před závodem Grand Prix v portugalském Estorilu.

Jezdci Hondy před Estorilem
Skončili prázdniny a začíná finálová část šampionátu Mistrovství Světa silničních motocyklů. Šest závodů v rychlém sledu rozhodne o letošních držitelích titulů, když nejblíže k titulu ve třídě MotoGP má italský jezdec má Valentino Rossi. Jezdec týmu Repsol Honda po čtyřech závodech pustu konečně opět vystoupal při posledním podniku v České Republice na nejvyšší stupeň. Jako druhý dokončil závod zřejmě Rossiho největší soupeř v letošní sezóně Sete Gibernau. 34 bodů náskoku je sice značná výhoda pro mladého šampióna, nicméně nedovoluje žádný výpadek, který by mohl překazit mistrovské cíle (vzpomeňme například na loňskou sezónu Troye Baylisse a Colina Edwardse ve třídě World Superbike).
Valentino Rossi (Repsol Honda)
Poslední závod byl pro mě velmi hezký a také to byl výsledek, který jsem potřeboval před druhým, letním zlomem. Jsem opravdu šťastný z vítězství v takovém závodě jako v Brně, kde jsem závodil s mnoha jezdci. Mnoho lidí mi říkalo, že ten závod byla opravdová přehlídka, pro mě to byla velká zkušenost. Vracím se do Estorilu, kde jsem v minulosti jezdil dobře. Doufám v další, dobrý výsledek před velmi náročnou částí sezóny. Absolvoval jsem testování po posledním závodě v Brně s novými pneumatikami Michelin a s novým, vylepšeným motorem. Test byl pozitivní a tým i motocykl je před zbytkem sezóny v dobré formě.
Nicky Hayden (Repsol Honda)
Bylo skutečně dobrý být chvilku doma, trávit volno s mnou rodinou a přáteli. Jezdil jsem s mými bratry na různých motocyklech. Již se zase těším na mojí Hondu a na další souboje. Je před námi šest závodů. Na posledních čtyřech okruzích, v Motegi, Sepangu, Phillip Islandu a ve Valencii jsem dokonce již jezdil a tak bych měl být schopný jezdit dobře hned od začátku.
Max Biaggi (Camel Pramac Honda)
Minulý týden jsem měl čtyři dny vysokou horečku, ale nyní se již cítím lépe. Je to dobrá zpráva, protože příští závod bude velmi těžký. Po zklamání z Brna doufám, že z mojí RC 221V dostanu maximální výkon, a že najdu ideální nastavení. Estorilský okruh má zajímavý kurz, je to kombinace rychlých sekcí s pomalými úseky. Ve skutečnosti je okruh tvořen rychlými, otevřenými zatáčkami s konstantním poloměrem, velkými nároky na brzdy, dlouhou rovinkou a velmi rychlou zatáčkou “Parabolica“, na konci cílové rovinky. Motocykl musí být výkonný a efektivní při změnách směru a to je to, co mě znepokojovalo v Brně.
Tohru Ukawa (Camel Pramac Honda)
V Brně jsem se cítil na motocyklu klidněji a doufám, že toto zlepšení se potvrdí i tento víkend. Mám na motocyklu dobrý pocit a zvláštní, jednodenní test po poslední Grand Prix mi dal příležitost ještě více zlepšit nastavení motocyklu. Estoril je v podstatě velmi těžký okruh s dlouhou rovinkou, ale také s pomalými sekcemi. Normálně tam je dosti větrno a vloni tam také pršelo, přesto jsem byl schopný zaznamenat další pódium. Půjdu do toho tvrdě hned od začátku, abych zopakoval výsledek z loňské sezóny. Budu se co nejvíce snažit zůstat s nejlepšími.
Sete Gibernau (Telefonica MoviStar Honda)
Nám zvláštní vztah k portugalskému okruhu, mám ho hodně rád. Minulý rok jsem zde jel dobrý závod až do okamžiku, kdy jsem ke konci havaroval. Vše jsem tehdy měl ve svých rukou a vše jsem zahodil. Má forma je však stoupající a cítím, že je čas na estorilský návrat. Mám rád okruh, motocykl pracuje dobře a bojuji s Valentinem. Jen se musím držet svých věcí a jistě vše dopadne dobře.
Makoto Tamada (Pramac Honda)
Budu pracovat na mých začátcích závodu. Vždy mám v závodě mnoho práce, protože nejsem schopný dostat se pryč s vedoucími jezdci.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist