Jezdci Ducati v Top Ten

Oba jezdci továrny Ducati se v sepangském závodě umístnili v první desítce výsledkové listiny třídy MotoGP.

Jezdci Ducati v Top Ten
Po devíti měsících se na malajsijský okruh Sepang vrátil tovární tým italské Ducati, který zde společně s dalšími týmy testoval během zimní přípravy. Šestým místem v závodě posílil Loris Capirossi svou čtvrtou pozici v celkovém hodnocení letošního šampionátu. Loris předvedl raketový start ze druhé řady, když se přehnal okolo ostatních jezdců a najížděl do první zatáčky na čelním místě. O tuto pozici sice po najetí do této zatáčky přišel, přesto podal nejen v úvodu závodu skvělý výkon.
"Měl jsem skvělý začátek, pak jsem něco ztratil, ale nakonec se opět podařilo něco získat," hodnotí Capirex nedělní závod. "Věděl jsem, že nemám nejlepší nastavení, ale závod byl nakonec lepší než ten v Motegi. Tento okruh je v teplu hodně kluzký, proto můj motocykl velice klouzal. Je to náš první rok, rok učení a my se učíme hodně. Blahopřeji Valentinu k vítězství v šampionátu, byl to pro něj velký rok."
Druhý jezdec týmu Ducati Marlboro, Australan Troy Bayliss, měl solidní začátek, postupem závodu však začal pomalu ztrácet a tak cílovou pásku proťal až jako devátý, když o sedmé místo přišel až v posledních kolech.
"Byl to vlastně celkem dobrý závod, cítil jsem se velmi dobře," říká Bayliss. "Když se zdálo vše dobré, tak nastavení, které jsem použil do závodu, zničilo zadní pneumatiku. Po dvou třetinách závodu, možná o něco dříve, jsem ztratil přilnavost zadní pneumatiky. Nemohl jsem při výjezdech ze zatáček pořádně přidávat plyn. Poučím se z toho a dlouze si promluvím s členy mého týmu o tomto problému."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist