IRTA testy - Catalunya (4)

AKTUALIZOVÁNO: Randy De Puniet vítězí v prvních IRTA testech třídy 250 ccm. Náš Jakub Smrž obsadil solidní dvanácté místo.

IRTA testy - Catalunya (4)
V dnešní druhé části oficiálních IRTA testů byl na okruhu Catalunya v Montmeló u Barcelony opět nejrychlejší francouzský jezdec Randy De Puniet (1:47,096), který se tak stal vítězem prvních IRTA testů letošní sezóny. Na druhém místě se v testování, které předčasně ukončil silný déšť spojený s krupobitím, umístnil domácí borec Toni Elías (1:47,311), který v letošním roce vodí tovární stroj Honda RS-W 250. Třetím jezdcem tohoto testování byl argentinský pilot Sebastian Porto (1:47,422), jenž vodí stejný stroj jako vítězný Francouz, tedy tovární motocykl italské Aprilie.
Čtvrtý nejrychlejší čas celkové klasifikace zajel loňský Mistr Světa této třídy, Manuel Poggiali ze San Marina. Na pátém místě skončil první z nováčků této třídy, domácí Mistr Světa 125 Daniel Pedrosa na motocyklu Honda RS-W. Šestou pozici vybojoval opět nováček - Alex De Angelis, sedmou naopak zkušený Franco Battaini a osmou domácí Fonsi Nieto (všichni Aprilia). Desítku nejlepších doplnili Japonec Hiroshi Aoyama (Honda) a Australan Anthony West (Aprilia).
Náš Jakub Smrž zaznamenal opět zlepšení svého času, když konečná hodnota zní 1:49,421. S tímto časem figuruje na celkovém dvanáctém místě, když byl dnes jedenáctý (dostal se před něj ještě Alex Debon, který byl rychlejší včera). V týmu Arie Molenaara zavládla po prvních IRTA testech spokojenost s výsledkem. Na motocyklu Honda RS 250 se však musí stále hodně pracovat, neboť pneumatiky nevydrží víc jak pět kol, což by pochopitelně nebylo dobré do samotného závodu.
"Dnes jsme předčasně skončili," hlásí Kuba Smrž ještě před osmnáctou hodinou, kdy byl oficiální konec testů pro třídu 250 ccm. "Asi v 16:00 hodin začalo silně pršet, později dokonce padaly kusy ledu a přišla bouřka. Raději jsme tedy ukončili testování. Jsem celkově dvanáctý s celkem dobrým časem. Je to dobré, celý tým je spokojený. Myslím si, že bych ještě minimálně půl sekundy dokázal udělat. Na motorce se cítím se dobře. Doufám, že v Jerezu to bude taky dobré, ale již nyní předpovídají na to testování déšť. Prvořadým úkolem je nyní naučit vydržet zadní pneumatiku víc jak pět kol."
IRTA testování pokračuje zítra od 10:00 hodin, kdy již příjdou na řadu jezdci třídy MotoGP, kteří se po okruhu budou prohánět až do nedělního pozdního odpoledne.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist