IRTA testy - Catalunya (2)

Alvaro Bautista vítězí v prvních IRTA testech třídy 125 ccm. Lukáš Pešek propadl až do čtvrté desítky výsledkové listiny.
AKTUALIZOVÁNO

IRTA testy - Catalunya (2)
Španělský jezdec Alvaro Bautista byl dnes nejrychlejší na nově zrekonstruovaném okruhu Catalunya v Montmeló u Barcelony. Během dnešního dopoledne stačil Bautista absolvovat 41 kol a při nich stanovit nejrychlejší čas 1:50,922, čímž zlepšil své včerejší maximum o jednu sekundu a zvítězil v prvních IRTA testech třídy 125 ccm, a to s drtivým náskokem 0,704 sekundy. Na druhém místě se trochu překvapivě umístnil italský jezdec továrny Gilera - Fabrizio Lai, který během 29. kol zajel svůj nejrychlejší čas 1:51,626. Třetí místo v první velké prověrce před startem letošního šampionátu získal další Ital Andrea Dovizioso (1:51,685 / 48 kol), který v letošním roce vodí tovární motocykl Honda RS 125 W.
Zlepšení na 1:51,698 nestačilo včerejšímu nejrychlejšímu muži na lepší jak čtvrté místo, kam nakonec Héctor Barbera propadl. Barberova Aprilia byla první (po Barberově Aprilii) z mnoha strojů italské značky, které následovaly v dalším pořadí. Takto se na další pozice propracovali Roberto Locatelli a za něho nestor Youichi Ui, překvapení Mike Di Meglio, lepšící se Andrea Ballerini, nestárnoucí Gino Borsoi či na desátém místě domácí Pablo Nieto. Jedenácté místo patřilo Steve Jenknerovi před Mattia Pasinim, Imre Tothem (lidé držte se), Mirko Giansantim a patnáctým Marco Simoncellim.
Jezdci týmu Elit Grand Prix skončili na 18. místě (Thomas Lüthi - 1:53,070 - 25 kol), resp. na místě třicátém (Dario Giuseppetti - 1:55,096 - 51 kol).
Náš Lukáš Pešek nedokázal zlepšit svůj čas, když dnešním časem 1:56,199 za tím včerejším zaostal o 0,363 sekundy. V celkovém pořadí to znamenalo propad až do čtvrté desítky výsledkové listiny, když svým 33. místem zanechal za svým jménem pouze jména špatného Mattii Angeloniho a mladého nováčka George Fröhlicha. Jistě se dá namítnout, že IRTA testy ještě nic neznamenají, jenže na druhou stranu velice hodně předznamenávají. Každý jezdec chce v těchto testech uspět, to je již několik let zcela jasné, je pouze škoda, že našemu jezdci se to tentokrát vůbec nepodařilo. Doufejme, že v kvalifikacích na závody Grand Prix nebudeme vídat mladého Pražáka na stejných pozicích.
IRTA testy pokračují dnes odpoledne (do 18:00 hod.) testováním jezdců třídy 250 ccm, kteří pokračují i zítra. V pátek nastoupí již borci ze třídy MotoGP.

AKTUALIZOVÁNO:
Jezdec českého týmu Elit Grand Prix Racing, švýcarský mladík Thomas Lüthi, dnes s továrním motocyklem Honda RS 125W havaroval. Rentgenové vyšetření v Mobilní klinice dr. Claudio Costy ukázalo zlomeninu prstu na pravé noze. Thomas by však měl k dalším IRTA testům, které začnou příští týden v Jerezu, opět na svém stroji nastoupit k přípravě na letošní sezónu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist