Igor Kaláb těsně za pódiem

Igor Kaláb nastoupil k zahajovacímu závodu IDM 125. Po souboji ve čtyřčlenné skupině dojel nakonec těsně za pódiem.

Motocyklový závodník Igor Kaláb nastoupil o uplynulém víkendu k zahajovacímu závodu německého šampionátu IDM 125. Již během prvního tréninku potvrdil brněnský jezdec své ambice, když tento trénink vyhrál o 0,083 sekundy před domácím jezdcem Robinem Laesserem. V odpolední části kvalifikačních tréninků dokázal Igor Kaláb zrychlit o další sekundu, nicméně s časem 1:34,991 klesl na třetí místo, když jej kromě továrního jezdce KTM Randyho Krummenachera dokázal předstihnout i Rakušan Philipp Eitzinger. Třetí místo a tím start do závodu z první řady, dávala velkou šanci na solidní výsledek v šampionátu, který v letošním roce ještě více zkvalitněl. V nedělním závodě poté bojoval Igor ve vedoucí skupině. Špatně nastavené převody motocyklu Aprilia však nezajistily našemu jezdci potřebnou maximální rychlost, což bylo i důvodem jeho ztráty na rovinkách. Nicméně Igor se o své místo tvrdě popral a cílem nakonec projel na čtvrté pozici, kdy na vítězného Krummenachera ztratil pouhých 1,748 sekundy.
Igor Kaláb
"Od startu závodu jsem se držel v čelní skupině, kde kromě mne byli i Krummenacher, Fröhlich a Eitzinger. Bohužel jsme motorku špatně napřevodovali na maximální rychlost, a tak jsem v tomto ohledu trochu ztrácel. Rozhodl jsem se s útokem na pódium vyčkat na poslední dvě kola. Promyslel jsem si taktiku útoku, ale bohužel v předposledním kole byla zrovna v tom místě, kde jsem chtěl zaútočit, vyvěšená žlutá vlajka. V posledním kole jsme dojeli čtyři pomalejší jezdce, kvůli kterým jsem nakonec trošku ztratil a nemohl tak už zaútočit na pódium. Přesto jsem se čtvrtým místem spokojený. V dalším závodě, který se jede na Oscherslebenu, se opět pokusím bojovat o pódium."