IDM - Oschersleben

Za účasti tří českých jezdců pokračoval německý šampionát silničních motocyklů.

Na německém okruhu Oschersleben pokračoval předposledním kolem německý šampionát IDM. Ze všech tříd, které jsou v IDM vypisovány, se podívejme tentokrát pouze na třídu 125 ccm, protože právě v této třídě jsme měli své jediné tři zástupce.
Závod samotný se stal kořistí Michaela Ransedera z Rakouska, dnes již jistého účastníka Mistrovství Světa třídy 125 ccm v roce 2005, který se o vítězství až do cíle pral s mladým Němcem Georgem Fröhlichem. Nakonec proťal cílovou pásku Ransader o 0,734 sekundy dříve než druhý Fröhlich. Třetí místo získal Sascha Hommel, čtrnáctiletý jezdec juniorského týmu Elit Grand Prix Racing, s jehož jménem se spekuluje na pozici nástupce Daria Giuseppettiho v příští sezóně Grand Prix.
Do závodu nastoupila trojice českých reprezentantů, ze kterých si to dva rozdávali o patnácté místo a tedy o místo zaručující zisk jednoho bodů. V souboji mezi Karlem Abrahámem a Patrikem Vostárkem byl úspěšnější pražský jezdec, jenž o pouhých 0,121 sekundy odsunul Karla Abraháma na šestnácté místo. V závodě se představil také mladý Michal Šembera, který sice v sobotu nesplnil kvalifikační limit, ovšem nakonec do závodu nastoupil. V samotném závodě skončil s jedním kolem ztráty na posledním, 36. místě.
Telegraficky se podívejme i na ostatní třídy, kde jsme již své zastoupení neměli. Ve třídě Superbike nejprve v sobotu zvítězil s litrovým strojem MV Agusta Jörg Teuchert, kterého ve druhém závodě (dnes) napodobil Kevin Curtain. V celkovém pořadí této třídy vede po tomto víkendu již jistý Mistr Německa 2004 Michael Schulten. Ve třídě Supersport slavil další vítězství tým Alpha Technik - Van Zon, které mu tentokrát získal belgický jezdec Werner Daemen. Tento Belgičan je i v čele celkového pořadí, když má před posledním závodem náskok 7 bodů na druhého Herberta Kaufmanna. Smutný závod třídy Sidecare se stal kořistí zkušené dvojice Steinhausen - Hopkinson, kteří jsou již také jistí vítězové letošního IDM.
Poslední závod německého šampionátu se koná, snad i za mé přítomnosti, za čtrnáct dnů na okruhu Hockenheim.