IDM Nürburgring - závody

Kevin Curtain zvítězil ve všech třech závodech, kterých se zúčastnil. Z našich nejlepe Igor Kaláb na osmém místě.

Na německém okruhu Nürburgring pokračoval dnes šampionát IDM. Ve třídě 125 ccm, kde se představila trojice našich reprezentantů Igor Kaláb, Patrik Vostarek a Karel Abrahám, havaroval vítěz kvalifikace Sandro Cortese již ve druhém kole. Za této situace zcela jasně zvítězil tovární jezdec KTM Michael Ranseder z Rakouska, který odsunul na druhé místo Meika Minneropa (+6,272) a na třetí Manuela Mickana (+6,525).
Z našich se nejvíce dařilo dle předpokladů brněnskému Igoru Kalábovi, který dokončil závod se ztrátou 40,915 sekundy na osmém místě. Patrik Vostarek skončil na 19. pozici (+1:02,942), zatímco Karel Abrahám dokončil závod se ztrátou 1:10,225 minuty na 22. místě.
V čele celkové klasifikace IDM 125 je Ranseder (66 bodů), druhý je Sascha Hommel (53) z juniorského týmu Elit Grand Prix, který v dnešním závodě obsadil čtvrté místo, jen jedno místo před Patrickem Ungerem, který je také nejen zásluhou loňského motocyklu Steve Jenknera na celkovém třetím místě, když na jeho kontě je po třech závodech 46 bodů. Nejlepší z našich je i nadále Igor Kaláb, který má na osmém místě 18 bodů, zatímco Václav Bittman klesl díky neúčasti v dnešním závodě na deváté místo (15). Vostárek a Abrahámem letos na body ještě nedosáhli.
Český závodník se představil i v dnešním druhém závodě třídy Superbike. Tímto jezdcem byl Kamil Prager, který odvážně bojoval se svým motocyklem Yamaha YZF R1. Kamil v závodě litrových strojů dokončil na sedmnáctém místě, když jeho ztráta na opět vítězného Australana Kevina Curtaina činila 1:04,910 minuty.
Australan Kevin Curtain nastoupil i do závodu třídy Supersport, tedy do kategorie, ve které se drží na předních místech i v šampionátu Mistrovství Světa. Dokonalý víkend zakončil vítězstvím i v této třídě a tak si domu poveze tři zajímavé triumfy ze svých tří německých startů.