IDM - Hockenheim

Václav Bittman ve druhém závodě německého šampionátu skončil po startu z první řady na sedmém místě.

125 ccm:
Na okruhu Hockenheim pokračoval druhým kolem německý šampionát IDM. Ve třídě 125 ccm se z vítězství radoval Michael Ranseder, který sedlá továrnou připravovaný motocykl KTM. Na druhém místě se umístil Sascha Hommel z týmu Elit Grand Prix Junior, třetí dokončil závod Meik Minnerop.
Náš Václav Bittman startoval do závodu po skvělém tréninku z první řady. V závodě pak skončil na sedmém místě, když ho od stroje Aprilia Patricka Ungera (ještě vloni tento stroj končil na pódiu v Grand Prix) dělilo něco málo přes jednu sekundu. Druhým zástupcem naší země byl Moravák Karel Abrahám, jenž skončil na 18. místě, zatímco Patrik Vostárek nedobrovolně opustil závod již po jednom kole.
Na čele šampionátu je po dvou závodech Ranseder (41) před Hommelem (40) a Ungerem (35). Náš Bittman je na 7. místě s patnácti body. Start na Sachsenringu drží stále v první desítce i Igora Kalába (9. místo – 10 bodů, který na Hockenheimu nestartoval.
Sidecare:
Pouhá tři kola tentokrát dělila Tomáše Foukala s Jiřím Pertlíčkem od prvních letošních bodů. Nakonec se musela posádka, která si před týdnem připsala evropské body po osmém místě ve Vallelunze, tři kola před cílem rozloučit se závodem. V závodě zvítězil Jörg Steinhausen s Trevorem Hopkinsonem, kteří opět rozdílem dvou tříd odsunuli na druhé místo posádku Schlosser-Ruckli (+43,063).
Steinhausen vede s plným počtem bodů (50) i celkové pořadí šampionátu, kde je na druhém místě právě Schlosser (36) a na třetím Mike Roscher. Tomáš Foukal zatím nebodoval.
Superbike – 1. závod:
Michael Schulten na motocyklu Honda CBR 1000RR získal vítězství v sobotním závodě, když porazil svého týmového kolegu Jürgena Oelschlaegera. Třetí dokončil závod Robert Ulm, zatímco jeho krajan Andy Meklau dokončil závod na čtvrtém místě před pátým Markusem Barthem.
Superbike – 2. závod:
Jezdci týmu Alpha Technik Van Zon Honda se radovali ze stejných pozic i ve druhém závodě, jenž se tradičně konal v neděli. Na třetím místě tentokrát dojel loňský šampión Stefan Nebel.
V celkovém pořadí vede Michael Schulten (95) před svým týmovým kolegou Oelschlaegerem (85) a loňským Mistrem Německa Stefanem Nebelem (46).
Supersport:
Roman Stamm ze Švýcarska na stroji Suzuki GSX-R600 se radoval z vítězství v závodě šestistovek, když na druhé místo odsunul o pouhých 0,261 sekundy Nora Kai-Borre Andersena a na třetí Němce Arne Todeho.
Právě Tode je po dvou závodech na čele šampionátu, když na jeho kontě je 36 bodů, druhý je Thomas Wendel (33) a třetí Roman Stamm (25).