Hrací karty MOPED CUP 2013 - druhá část seriálu

V roce 2013 odstartoval už 3. ročník moravského seriálu závodů Hrací karty Moped Cup. Seriál se letos skládal z osmi závodů: Nahošovice, Rychtářov, Radslavice, Radvanice, Vysoké Mýto, Prostějov-Bouzov, Býškovice a Brno-Olympia.

Závodí se vždy ve dvou kategoriích a to moped originál a moped úpravy. Pro celý Moped Cup platí stejná pravidla. Kompletní informace naleznete na www.mopedcup.cz

Po závodu s názvem Žhavé rozety, který se konal v Radslavicích (okr. Přerov) dále pokračoval opět na Přerovsku a to v obci Radvanice. Tento závod je jediný, který se jede jako okruh ještě přes sousední vesnici Buk. Pořadatelé si letos na 12. ročník Moped Cupu Radvanice připravili velké překvapení v podobě návštěvy pětinásobného vítěze Rallye Dakar ve třídě Quad.
V kategorii moped originál se na 3. místě umístil Radovan Bělík (Záhorská střela), na druhém místě skončil Igor Václavík (Kámen plus s.r.o.- racing team) a vítězem se stal Zdeněk Bílka (Stadion team Buk). Jako první se v kategorii moped speciál umístil Jindřich Ulčák (AMK Frýdek-Místek), jako druhý dojel Zdeněk Bílka (Stadion team Buk) a jako třetí skončil Pavel Krejčí (Osek nad Bečvou).

Dostali jsme se do poloviny našeho seriálu, kdy jezdci si vyzkoušeli jízdu na opravdovém závodním okruhu a to na Autodromu ve Vysokém Mýtě. Tento „novinkový“ závod Cupu se jako jediný jel mimo území Moravy. Tento závod doprovázela perfektní atmosféra a exkluzivní počasí.

A jak první ročník Moped rallye Vysoké Mýto dopadl?

Kategorie moped originál: 1. místo Igor Václavík (Kámen plus s.r.o.- racing team), 2. místo Aleš Koutný ml. (Mototeam Žešov), 3. místo Jíří Chlápek (Moped team Radvanice)

Kategorie moped speciál: 1. místo Jindřich Ulčák (AMK Frýdek-Místek), 2. místo Tomáš Skala (Staré Hradiště), 3. místo Milan Skopal (Němčice nad Hanou).

Rallye Kozel Bouzov  – to je název dalšího závodu, který je nejstarší závod celého Cupu a letos slavil pěkný kulatý 30. ročník. Závod byl zcela odlišný od ostatních závodů v celém Cupu, nejel se jako okruhový, ale formou rallye. Na trase z Prostějova na Bouzov a zpět až do obce Žešov byly jednotlivé rychlostní zkoušky (RZ).
A jak to dopadlo?

Kategorie moped originál: 1. místo Karel Mlčoch (Mototeam Žešov), 2. místo David Látal (Moped team Králíky), 3. místo Martin Kudrna (Beruška rating team)

Kategorie moped speciál: 1. místo Lukáš Škraba l(Mototeam Žešov), 2. místo Aleš Koutný ml. (Mototem Žešov), 3. místo Zdeněk Bílka (Stadion team Buk).

Posledním bodovaným závodem byla Záhorská střela v Býškovicích (okr. Přerov). Trať šestého ročníku opět vedla přes vesnici s nemalým převýšením. Kromě kategorií moped originál a moped speciál se zde jezdí i moped bez omezení úprav.
Jak se jezdcům dařilo?

Kategorie moped originál: 1. místo Zdeněk Bílka (Stadion team Buk), 2. místo Lukáš Matulík (Moped team Tlumačov), 3. místo Igor Václavík (Kámen plus s.r.o. – rating team)

Kategorie moped speciál: 1. místo Tomáš Fusek (Záhorská střela), 2. místo Jindřich Ulčák (AMK Frýdek-Místek), 3. místo Milan Skopal (Němčice nad Hanou).

Na ukončení sezony se jel exhibiční závod Olympia SUPERMOTO night show Brno 2013. Na letošní Supermoto Olympia night show v Brně se předvedly, jako doplňkový program, mopedy značky Stadion. V kategorii moped originál se na start postavilo 16 jezdců a do kategorie speciál nastoupilo 10 jezdců.

V kategorii speciál nebylo velkým překvapením vítězství Jindřicha Ulčáka, který má letošní sezonu bezkonkurenčně naladěno. Spolu s ním bojoval i o první místo Tomáš Bosák, ale bohužel ho ve finálové jízdě zradila elektronika a závod ani nedokončil. Tím se na druhé místo posunul Marek Mikulášek, který na trati těžil z nízké váhy a tím rychlejších výjezdů ze zatáček. Na třetím místě, tak jako po celou sezonu, se umístil Milan Skopal, který měl velké technické problémy, ale vždy se mu je podařilo vyřešit včas.

V kategorii moped originál se na prvním místě umístil Igor Václavík, který měl velké problémy hned po první rozjížďce v podobě protočeného hnacího řetězového kola. Druhou pozici obsadil Jan Šulák, který si tento post zajistil od samého začátku. O třetí pozici byl sveden veliký boj mezi Karlem Mlčochem a Alešem Koutným ml. Oba jezdci se od začátku finálové jízdy naháněli jako psi, bohužel pro Aleše Koutného ml. potkali na trati jezdce z kategorie speciál, který mezi nimi udělal klín a tak měl Karel Mlčoch krytá záda, což pro Koutného nebylo dobré. Nakonec třetí pozici obsadil Karel Mlčoch, který vyhrál o pouhých 0,68 sekund.

Hlavní pořadatel Mototeam Žešov děkuje za účast všem jezdcům, pořadatelům jednotlivých závodů a také všem příznivcům mopedistického sportu za vydařenou sezonu 2013. V letošním roce se podařilo dosáhnout na bodované pozice celkem 89 jezdcům.