Hodgson představen u D´Antína

Na mimořádné tiskové konferenci ve Valencii představil tým Ducati Corse svůj satelitní tým i nového jezdce tohoto týmu.

Hodgson představen u D´Antína
Ducati Corse a tým Luise D´Antína oznámili večera ve Valencii, že dokončili úspěšně jednání a uzavřeli dohodu, která na jedné straně umožní továrně Ducati nasadit do závodů MotoGP dva stroje Ducati Desmosedici navíc a na druhé straně učiní ze španělského týmu satelitní odnož boloňského výrobce.
Podle smlouvy dostane tým přímou podporu od Ducati Corse a každý rok také motocykly Ducati Desmosedici, se kterými rok předchozí absolvuje tovární tým svou sezónu. "Již od začátku našeho projektu jsme uvažovali o tom, že bychom náš motocykl poskytli jiným týmům," říkal včera vedoucí týmu Ducati Corse pan Cloudio Domenicali. "Je pro nás tedy velmi potěšující, že vám můžeme oznámit to, že v tomto šampionátu budeme přítomni také prostřednictvím satelitního týmu - Teamu D´Antín. Vše to jen dokazuje, že Desmosedici je již velmi konkurenceschopný motocykl."
Pro Luise D´Antína to znamená rozchod s továrnou Yamaha, se kterou dlouhá léta spolupracoval a přestup k nesmírně rychle se rozvíjející italské továrně s americkým kapitálem. "Jsem velmi rád, že zahájím nové období s Ducati," říkal při improvizované tiskové konferenci Luis D´Antín. "Jsem si jistý, že příchod motocyklu Desmosedici, který dokázal být již během svého debutujícího roku velmi konkurenčním motocyklem, umožní mému týmu dosáhnout několik vynikajících výsledků, které budou pomáhat připívat k rostoucí podívané na vrcholnou třídu MotoGP."
Tým D´Antím společně s Ducati Corse také včera oficiálně potvrdili, že jezdcem týmu Luise D´Antína se v roce 2004 stane britský jezdec a letošní Mistr Světa Superbike Neil Hodgson z Isle of Man, který se tak po mnoha letech vrací do nejprestižnější třídy, když své první zkušenosti absolvoval v polovině devadesátých let. Naposledy jel Neil závod třídy 500 ccm v roce 1995.
"Je to pro mě velmi vzrušující výzva," říkal po oznámení svého nového angažmá Neil Hodgson, který by však poprvé měl usednou za řidítka stroje Ducati Desmosedici až v prosinci letošního roku. "Dnes ráno jsem sledoval volný trénink z obslužné komunikace okruhu a musím říci, že tyto motocykly hodně zastrašují. Jsou velmi, velmi rychlé a neuvěřitelně hlasité. Mluvil jsem však po tréninku s Lorisem Capirossim a on mě říkal, že je to vše méně děsivé při jízdě než když s na to jen kouká. Bude těžké vyhrát závody, ale ne nemožné. To je to proč jsem přišel. Můj jediný cíl je pracovat co nejtvrději a dostat ze sebe i motocyklu maximum."
Druhý jezdec týmu bude potvrzený později.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist