Hlasy vítězů z Le Mans

Co zaznělo na tiskových konferencích po jednotlivých závodech najdete uvnitř článku.

Hlasy vítězů z Le Mans
MotoGP:
Sete Gibernau: Jsem nesmírně šťastný! Za sucha jsem se cítil dobře, ale Valentino nám poodjel o tři sekundy. Bojoval jsem v těžké skupině a on nás předjel a ujel. V mokrém závodu jsme všichni použili pneumatiky do deště a tak to byla dobrá bitva a hezká podívaná. Kdokoliv z nás mohl v těchto těžkých chvílích vyhrát. Musím poblahopřát Valentinu i Alexovi, všichni jsme udělali nádherný závod na tomto okruhu. Byl to dobrý závod pro fanoušky. Musím poděkovat mému týmu za jejich těžkou práci.
Valentino Rossi: Myslím si, že bylo obtížnější prohrát tento závod než ho vyhrát. Za sucha jsem měl dobře připravený motocykl a kontroloval jsem závod. Během druhé části jsme všichni tři uspořádali dobrý závod a myslím si, že jsme si ho všichni tři užili. Byl to zajímavý závod pro nás i pro fanoušky. Za mokra jsem nemohl moc otevřít plyn, složitě jsem se snažil předjet Seteho v posledních zatáčkách, ale vždy jsem byl mírně dlouhý. Tento výsledek je dobrý pro vývoj šampionátu.
Alex Barros: V suchém závodě jsem použil trochu měkkou pneumatiku, která se srovnala po osmy kolech. Pro mokrý závod bylo složité vybrat správné pneumatiky. Nakonec jsem udělal správnou volbu. Bylo dobré být ve vedení závodu a nakonec spravedlivé i pro tým. Na konci závodu jsem se stal více divákem, ale musel jsem si je hlídat. S mým prvním pódiem jsem spokojený, příště jedeme do Mugella kde vím, že po nedávném testování je připravené dobré nastavení stroje.
250 ccm:
Toni Elías: Zahájil jsem celkem dobře závod a ke konci již bylo všechno snadné. Několik kol jsem se pokusil následovat De Punieta, on byl na domácím okruhu hodně silný a měl dobrý rytmus. Byl jsem však schopný se dost přiblížit a nakonec na něj i zaútočit. Následně jsem se snažil vytvořit si malou výhodu, se kterou jsem byl schopný vyhrát. Dnes pro mě bylo vítězství velmi důležité, jsem šťastný.
Randy de Puniet: Toto byl pro mě a můj tým dobrý závod. V šestnáctém kole jsem řešil velký problém, protože mi ucházela zadní pneumatika, která byla příliš měkká. Pokusil jsem se udržet Toniho, ale nemohl jsem se již vrátit do vedení. Druhé místo je pro mě dobré a doufám, že je dobré i pro mé dnešní fanoušky.
Roberto Rolfo: Tento závod byl nesmírně těžký, protože suché nastavení jsem měl pouze z pátku kdy jsem se necítil moc rychlý. Nad mým závodem tak visel velký otazník. Posledního kola jsem si užil. Byli jsme u sebe opravdu hodně blízko. Ve druhé zatáčce jsem se pokusil předjet Nieta. Na tomhle motocyklu jsme hodně pracovali a tak musím mému týmu poděkovat. Potřebujeme však stále větší zrychlení abych mohl zůstat s Apriliemi. Čekáme od Hondy nový materiál, ale přesto stále se zlepšujeme.
125 ccm:
Daniel Pedrosa: Okruh byl dnes hodně kluzký a bylo proto obtížné vybrat správné pneumatiky. Ke konci závodu mi odešla přední pneumatika a začal jsem mít problémy. Ze začátku závodu jsem chytil správný rytmus a dostal se brzo na první místo což bylo hodně důležité. S tímto výsledkem jsem opravdu spokojený a musím za něj poděkovat mému týmu.
Lucio Cecchinello: Musím složit své komplimenty Danielovi, on zajel velmi dobrý závod. Bohužel můj začátek nebyl tak dobrý a tak jsem musel bojovat s Doviziosem. Dani byl pro nás dva příliš rychlý. Mechanici mě informovali o tom, že se blíží De Angelis a tak byl závěr závodu opravdu těžký. Těžce jsem se musel snažit o tento výsledek.
Andrea Dovizioso: S tímto výsledkem jsem nadmíru spokojený i když po vítězství v kvalifikaci jsem doufal v ještě něco lepšího. Myslím, že Dani nás všechny svou rychlostí na začátku závodu překvapil. V posledním kole jsem vyzkoušel všechno abych se dostal před Lucia, ale on byl dobrý na brzdách a tak bylo nemožné ho předjet.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist