Harris WCM bude mít nový motor

Peter Clifford a jeho tým Harris WCM bojuje za opětovné zařazení do startovní listiny Grand Prix třídy MotoGP.

Harris WCM bude mít nový motor
Tým WCM dnes oznámil, že připravuje vlastní motor s tzv. "Cassette Gearbox" jenž umožní změnu v nastavení bez nutnosti většího zásahu v rozdělávání samotné motorové jednotky. Tým dnes zveřejnil kratičkou zprávu, dle které doufá, že jim FIM s touto změnou umožní návrat do MotoGP již v příštím závodě na španělském Jerezu s tím, že ve svém vývoji budou dále pokračovat.
Jen pro připomenutí uvedu dva důležité body obsáhlé zprávy FIM, dle které byl tým Harris WCM diskvalifikován ze závodu ve Welkomu:
1.- Harris WCM nemá motor se svým vlastním a původním záměrem, protože motorové pojetí, vzhled i hlavní díly jsou z Yamahy.
2.- Harris WCM používá motor z motocyklu Yamaha YZF R1 což je známý průmyslový výrobek jenž se prodává v několika tisících kusech.
Oba tyto body diskvalifikace napadl šéf týmu Peter Clifford ihned po zveřejnění diskvalifikace když tvrdil, že jejich stroj je stejný originál jako každý jiný na startovním roštu MotoGP. Proti bodu číslo dvě se Clifford naopak odvolával na znění pravidel článku 2. 2. 1. Kde prý nejí jasné vyjádření co je myšleno pod pojmem "průmyslový produkt".
Zda bude stroj Harris WCM vpuštěn do závodu MotoGP již v Jerezu není dnes ještě známo, ale já osobně bych uvítal, kdyby tyto stroje byly vpuštěné na startovní čáru - alespoň by měla Kawasaki i kým bojovat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist