Gran Premio Cinzano d´Italia

Vítězi závodu Grand Prix Itálie jsou Valentino Rossi, Manuel Poggiali a Lucio Cecchinello. Náš Jakub Smrž veze domů dva body.

Gran Premio Cinzano d´Italia
125 ccm:
Souboj početné skupiny ozdobil závod nejslabší třídy, ve které nakonec dominoval domácí pilot Lucio Cecchinello (40:01,738), který si v posledním kole vytvořil drobný, několikametrový náskok, jenž udržel až na cílovou čáru. Souboj o druhé místo pro sebe rozhodl vedoucí muž celkového pořadí Daniel Pedrosa (+0,730), který předvedl senzační postup, kdy během posledních, necelých dvou kol šel ze sedmé pozice na finální druhou. Třetí místo v závěrečném finiši uhájil další španělský jezdec Pablo Nieto (+0,801), který odsunul na čtvrtou pozici Andrea Doviziosu (+0,810) o pouhých 0,009 sekundy.
Páté místo si v tomto závodě zajistil mladý Alex de Angelis. Pro šesté místo si již s menším odstupem přijel japonský jezdec Youichi Ui před sedmým Stefano Peruginim a osmým Gino Borsoiem. S další, ale již větší, ztrátou dokončil závod na devátém místě španělský Héctor Barbera, jen těsně před desátým Gioele Pellinem a jedenáctým Mirko Giansantim.
Více jak deset sekund za těmito jezdci zuřil nelítostný souboj o dvanácté místo mezi pěticí jezdců. Z tohoto souboje nakonec vyšel nejlépe Simone Corsi, před třináctým Mikou Kalliem, čtrnáctým Masao Azumou a patnáctým Thomasem Lüthim, který tak přivezl další bod pro český tým Elit Grand Prix.
Smutným hrdinou byl jistě osmnáctý jezdec v cíli, kterým byl Australan Casey Stoner, jenž až do poloviny posledního kola jezdil ve vedoucí skupině. Chyba Němce Steve Jenknera však znamenala nejen pád a konec pro tohoto německého jezdce, ale i pád mladého Australana, kterého k zemi poslal Jenknerův motocykl, jenž zasáhl zadní kolo Stonerovi Aprilie.
V celkovém pořadí šampionátu stále vede Daniel Pedrosa (91 bodů), nyní však již pouze zásluhou dřívějšího vítězství než má Lucio Cecchinello (91), který vyhrál v Jerezu, když Pedrosa se radoval o závod dříve ve Welkomu. Takto určují pravidla pořadí v případě, který nyní nastal, kdy mají oba jezdci dvě vítězství, jedno druhé místo, jedno čtvrté a jedno osmé. Třetí místo v celkovém hodnocení obsadil po Grand Prix Itálie Andrea Dovizioso (67) před čtvrtým Steve Jenknerem (60) a pátým Stefano Peruginim (54).
250 ccm:
Závod třídy čtvrtlitrů se stal nakonec jasnou záležitostí Manuela Poggialiho (38:40,038), který se nejprve společně s Randy de Punietem zbavil dotírajícího Fonsi Nieta a poté využil havárie francouzského jezdce (Randy de Puniet závod nedokončil po dvou haváriích). Z druhého místa se tak i přes obrovskou ztrátu radoval španělský jezdec Fonsi Nieto (+22,445) před třetím Franco Battainim (+23,446).
Na čtvrtém místě skončil závod Roberto Rolfo, který tak dovezl nejlepší stroj Honda až za pódiovým umístněním. Z pátého místa se mohl v cíli radovat francouzský jezdec Sylvain Guintoli před sedmým Naoki Matsudem, který tak splnil cíle svého týmu, jenž před závodem sahali k první desítce. Matsudo nechal na osmém místě Sebastiana Porta, na dvátém Anthony Westa a na desátém Joana Oliveho.
Jedenácté místo veze domu Hugo Marchand, dvanácté Alex Baldoliny a třinácté Chaz Davies. Na čtrnáctém místě dokončil závod náš Jakub Smrž (1:21,573), který po nezdarech v kvalifikacích v samotném závodě odvedl velmi dobrou práci a po zásluze veze domů dva světové body. Bodující patnáctku uzavřel španělský jezdec Héctor Faubel.
Na čele celkového pořadí stále této třídě vévodí tovární jezdec Aprilie Manuel Poggiali (88) před Robby Rolfem (69) a Toni Elíasem (69). Čtvrtý je Fansi Nieto (61) a pátý Randy de Puniet (56).
MotoGP:
Vítězem nejen italské Grand Prix, ale především i velice prestižního souboje domácích jezdců se stal Valentino Rossi (43:28,008), který v polovině závodu šel na první místo jenž následně již nikomu nepůjčil. Po velice dramatickém proběhu a především velkém souboji se z druhého místa radoval tovární jezdec Ducati Loris Capirossi (+1,416), který za svými zády zanechal třetího v pořadí Maxe Biaggiho (+4,576).
Po naprosto dokonalém závěru závodu se ze čtvrté pozice mohl radovat japonský jezdec Makoto Tamada, který se v posledním kole dostal před svého krajana Shinyu Nakana. I šesté místo v tomto závodě putuje do země vycházejícího slunce, když si pro něj dojel japonský jezdec Tohru Ukawa před sedmým Sete Gibernauem.
Konečně cíl - by si mohl říci osmý jezdec výsledkové listiny Carlos Checa, pro kterého muže být toto místo po předešlých nezdarech úspěchem, ale samotný jezdec jistě pomýšlel o hodně výše. Deváté místo poté přivezl do cíle závodu americký pilot Colin Edwards II. před desátým Olivierem Jacquem, jenž odsunul až v závěru závodu na jedenácté místo domácího Marco Melandriho.
Amrický mladík Nicky Hayden si přijel pro čtyři body za dvanácté místo, ze tří bodu se může radoval nejnovější krev MotoGP - japonský jezdec Ryuichi Kiyonari. Zbývající pozice si již tradičně rozebrali jezdci továrny Kawasaki, když Alex Hofmann dokončil závod čtrnáctý, Garry McCoy patnáctý a Andrew Pitt šestnáctý.
V celkovém pořadí vede Valentino Rossi (115) před Maxem Biaggim (83) a Sete Gibernauem (72). Čtvrtý je Alex Barros (46) a pátý Tohru Ukawa (42). Mistrovství Světa pokračuje již příští neděli, kdy se jede na okruhu v Montmeló u Barcelony Grand Prix Catalunye.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist