GP Welkom - 2. kvalifikace 125

Andrea Dovizioso vítězí v první kvalifikaci letošní sezóny. Lukáš Pešek opět na konci výsledkové listiny.

GP Welkom - 2. kvalifikace 125
Vítězem kvalifikace na úvodní závod Grand Prix třídy 125 ccm se stal italský jezdec Andrea Dovizioso, který jedno kolo na okruhu ve Welkomu zajel za 1:40,942 minuty a o 0,082 sekundy odsunul na druhé místo svého krajana a včerejšího vítěze Roberto Locatelliho. Třetí dnes skončil zásluhou svého posledního kola další italský jezdec Mirko Giansanti (+0,251). První řadu doplní celkem překvapivě francouzský mladík Mike di Meglio (0,253), který však tímto umístněním pouze potvrdil své skvělé předsezónní výsledky v testech svého týmu.
Druhou řadu zítřejšího startu této třídy vytvoří dnes lepší z tovární dvojice KTM Casey Stoner, španělský jezdec Pablo Nieto, dále italský dlouhán Marco Simmoncelli a Španěl Alvaro Bautista. Japonec Youichi Ui bude stát na okraji třetí řady, kde budou dále Julian Simon, Héctor Barbera a Gino Borsoi. Čtvrtou řadu si vybojovali Jorge Lorenzo, Gábor Talmacsi, Mika Kallio a překvapivě lepší z dvojice týmu Elit GP, německý jezdec Dario Giuseppetti, zatímco jeho slavnější kolega Thomas Luthi dokončil kvalifikaci na 23. místě.
Prohlášení o tom, že chce bodovat v každém závodě, začal naplňovat náš Lukáš Pešek 27. místem v kvalifikaci. Doufejme, že technici týmu Ajo Motorsport dokáží připravit stroj na zítřejší závod a mladý Pražen tak bude mít možnost bojovat o světové body s lepším materiálem, než jaký má v současné době k dispozici (opět druhý od konce na Top Speed).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist