GP Valencie 250 ccm - 1. kvalifikace

Randy De Puniet vítězí v první kvalifikaci, z naší čtveřice nejlepší Jakub Smrž.

GP Valencie 250 ccm - 1. kvalifikace
Kvalifikaci třídy 250 ccm nelze začít jinak, než zprávou o našich reprezentantech, kteří se v počtu čtyř utkali nejen se světovou elitou, ale ať již chceme nebo ne, tak i o korunu krále naší silnice.
Vynikajícího úspěchu dosáhl jihočeský Jakub Smrž, který na poslední chvíli naskočil u týmu Arie Molenaara za Němku Katju Poensgen, která je sice zdravotně v pořádku, ale majitel týmu se prostě rozhodl dát na závěr šampionátu šanci našemu jezdci. Kuba se během kvalifikace dvakrát dostal na jedenáctou pozici, svým posledním kolem dokonce až do první desítky, když mu po průjezdu patřilo ono desáté místo. Naoki Matsudo však doslova v posledních sekundách našeho jezdce z desátého místa vystrčil, ale i tak jedenáctá pozice dává velké šance a především motivuje jezdce do ještě lepšího výkonu. Ztráta na prvního jezdce je u Jakuba Smrže 2,426 sekundy.
Druhým nejlepším jezdcem z naší země byl Moravák Radomil Rous, který se dlouho pohyboval těsně za nejlepší patnáctkou. Na neznámém okruhu se dokázal Raduna jako jediný jezdec s divokou kartou kvalifikovat, když mu se ztrátou 4,060 sekundy patří "Smržova" 21. pozice.
Třetím z našich zástupců byl Pražák Lukáš Pešek, který si svou dnešní slávu vychutnal již v ranním, zmoklém tréninku, kde byl na vynikajícím 3. místě a potvrdil tak, že bude patřit mezi solidní "vodníky". V odpolední kvalifikaci se Lukáš Pešek umístnil na 23. místě.
Jaroslav Huleš v ranním tréninku havaroval a udeřil se do hlavy. Do odpolední kvalifikace pak ani nenastoupil a tak jako jediný z našich jezdců nefiguruje mezi jezdci, kteří se po první části kvalifikovali do nedělního závodu.
Nyní již k první desítce úvodní kvalifikace, ve které zvítězil francouzský jezdec Randy De Puniet (1:36, 957), jenž na druhém místě zanechal o 0,833 sekundy svého krajana Sylvaina Guintoliho a na třetím naopak týmového kolegu Guintoliho (a našeho Rouse) Franca Battainiho.
Čtvrtou pozici získal vedoucí jezdec šampionátu Manuel Poggiali před pátým Alexem Debonem, šestým Toni Elíasem, sedmým Roberto Rolfem a osmým Anthony Westem. Desítku nejlepších doplnili devátý Sebastian Porto a již jednou zmíněný, desátý Naoki Matsudo.
Aktuální výsledky z Valencie naleznete v sekci VÝSLEDKY.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist