GP Španělska - 250 ccm

Vítězem po drama v posledním kole domácí Toni Elías. Naši opět bez bodového ohodnocení.

GP Španělska - 250 ccm
Fantastické poslední kolo předvedli vedoucí jezdci třídy 250 ccm. Kolo v němž se zaskvěl Toni Elías a Roberto Rolfo, naopak kolo v němž po chybách ztratili naděje na vítězství nejprve Randy de Puniet a po něm i Manuel Poggiali. V závodě se tak nakonec radoval Toni Elías (46:10,793) jenž ještě několik kol před cílem ztrácel na vedoucí skupinu tři sekundy. Druhý dokončil závod i přes svůj atak na vedoucí místo Roberto Rolfo (+0,521), který odvrátil na cílové rovince útok třetího Randy de Punieta (+0,539). Čtvrtý projel cílem zklamaný Manuel Poggiali jenž se v průběhu závodu držel hodně kol na vedoucím místě ne němž si zpočátku dokázal vytvořit i menší, zhruba sekundový náskok.
Páté místo v cíly závodu patří australskému jezdci Anthony Westovi před šestým Sebastianem Portem a sedmým, velice zklamaným Fonsi Nietem. Osmý dokončil závod s již dosti značnou ztrátou japonský pilot Naoki Matsudo před devátým Alexem Debonem a desátým Joanem Olivem.
Na jedenácté místo se po zastavení na trati a opravě motocyklu dokázal vrátit italský jezdec Franco Battaini, jenž po opravě stroje klesl na 22. místo se ztrátou více jak 20. sekund na bodované pozice. Dvanáctý dokončil závod Alex Baldolini, třináctý Eric Bataille, čtrnáctý Christian Gemmel a patnáctý Dirk Heidolf.
Šestnácté místo se ztrátou 1:08,944 dokončil závod náš Jaroslav Huleš před sedmnáctým Jakubem Smržem (ztráta 1:18,200). Zřejmě se bude všude psát o úspěchu, ale měli bychom si konečně také říci pravdu do očí, že tento úspěch nejenže byl docílen odpadnutím mnoha jezdců, ale že zřejmě naznačuje v jaké pozici se momentálně nacházejí naši jezdci - za body. Ze srdce jim přeji lepší umístnění, ale zřejmě se bude muset začít jinak bojovat.
Co k tomu ještě dodat? Jarda odstartoval na úrovni svého kvalifikačního místa, prvním kolem projížděl na 21. místě, postupně se po odpadnutí některých jezdců dostal na 16. pozici, ale z ní ho odstavil Dirk Heidolf a později i finišující Battaini. Po havárii Stigefelta se Jarda opět dostal na šestnácté místo, které nakonec přivezl i do cíle.
Kuba naopak odstartoval katastroficky a do první zatáčky tak najížděl až na předposledním místě. Poté se dokázal posunou o několik míst kupředu, ale stále ztrácel i časově, když se nedokázal vyrovnat ani času Jardy Huleše. Svůj vnitřní boj svedl Kuba s Chazem Daviesem, jehož dokázal ve finále zdolat a v počátku závodu také s Alvaro Molinou, který později začal ztrácet.
Při pohledu do výsledkových listin je vidět, že naši jezdci momentálně nestačí (a to na okruhu, který dobře znají) ani na jezdce, které by za normální situace museli porážet (Heidolf, Bataille, Gemmel, Marchand, Faubel, atd.). Doufejme, že se vše urovná a to i materiálově, vždyť například Jardova Yamaha patří neustále svou maximální rychlostí mezi absolutně nejpomalejší. Je to ode mě kruté a jsem si vědom, že za tato slova budu kamenován a zřejmě neoblíben, ale pokud chceme být opravdu objektivní, musíme si říci pravdu do očí a to ať je sebekrutější.
V čele celkového hodnocení je stále Manuel Poggiali (63), před Roberto Rolfem (40), Randy de Punietem (36), Sebastianem Portem (36) a Toni Elíasem (33).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist