GP MotoGP - 1. kvalifikace

Rossi vítězí v první kvalifikaci na nedělní Grand Prix Polini de France.

Vítězem kvalifikace nejprestižnější třídy na šestistý závod MotoGP se stal italský velikán Valentino Rossi (1:35,208), který na druhé místo poslal sérií několika nejrychlejších kol Alexe Barrose (+0,777), který však nedobrovolně opustil kvalifikaci několik minut před jejím vypršením. Třetí místo po prvním dnu patří stroji Ducati Desmosedici, který měl v sedle Lorise Capirossiho (+0,811). Provizorní první řadu uzavírá Marco Melandri jenž tak potvrzuje, že je zpět v Grand Prix.
Páté místo v první části kvalifikace získal jeden z favoritů nedělního závodu Max Biaggi před šestým Carlosem Checou a sedmým Sete Gibernauem. Osmá pozice je dnes vyhrazená pro Tohru Ukawu jenž na deváté místo poslal svého krajana Shinyu Nakana. Desítku nejlepších uzavírá jezdec s divokou kartou, kterým je Norick Abe na tovární Yamaze.
O tom, že tento okruh vyhovuje především strojům Yamaha svědčí i fakt, že v první desítce je přesně polovina těchto strojů (čtyři Hondy a jedna Ducati).
Pohled na druhou stranu výsledkových listin nepřinesl nic nového, když poslední sice skončil nováček Ryuichi Kiyonari, ale jinak tam jsou opět dva zelené stroje Kawasaki z nichž byl opět lepší Andrew Pitt jenž zkušenějšímu Garrymu McCoyovi nadělil více jak jednu sekundu.