GP MotoGP - 1. kvalifikace

Jako jeden z prvních vyjel Valentino Rossi (to je také jeho novinka) ke kvalifikaci třídy MotoGP, ve které nakonec slavil úspěch v podobě předběžného Pole Position.

GP MotoGP - 1. kvalifikace
Mistr Světa Valentino Rossi dnes potvrdil, že atak na pátý titul myslí naprosto vážně a dokázal zvítězit v první kvalifikaci na závod nejočekávanější, tedy na závod třídy MotoGP, když ještě za relativně suchého počasí dokázal zajet jedno kolo za 2:06,838 a tím na druhou pozici odsunout svého největšího rivala - krajana Maxe Biaggiho (+0,254) a na třetí místo Biaggiho týmového kolegu Tohru Ukawu (+0,460). První řadu by poté po dnešní části kvalifikace doplnil zkušený Carlos Checa (+0,588) na stroji Yamaha YZR M1.
Do druhé řady by se po dnešku postavili domácí Makoto Tamada, Španěl Sete Gibernau jenž uzavírá pětici strojů Honda RC 211V mezi prvními šesti jezdci. Sedmý skončil Američan Roberts před osmým Alexem Barrosem. Třetí řadu by vytvořila čtveřice složená z Colina Edwardse, Shinyi Nakana, Daijira Kata a Johna Hopkinse.
Do nedělního závodu se prozatím nekvalifikoval britský pilot Jeremy McWilliams a italský pilot Marco Melandri pro něhož však zřejmě závody v Suzuce skončili po ošklivém pádu v ranním volném tréninku, při kterém mu jeho vlastní motocykl Yamaha YZR M1 dle prvních zpráv uštědřil několik zlomenin.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist