GP Malajsie 250 ccm

Toni Elías opět vítězí v závodě třídy 250 ccm, náš Jaroslav Huleš získal světový bod.

Toni Elías zvítězil ve své další Grand Prix, když se za 43:15,925 minuty mohl radovat v závodě Grand Prix Malajsie. Toni vítězství získal také zásluhou svého týmového kolegy Fonsi Nieta, který dobře odstartoval a ujal se vedení. Na konci třetího kola přepustil toto vedení svému krajanovi a jal se úspěšně blokovat třetího Manuela Poggialiho, který si s Fonsim nevěděl rady až do osmého kola. Když se dostal Poggi na druhé místo, byl již Toni Elías dostatečně daleko.
Poggiali a Nieto jezdili společně celý závod, který pro ně vrcholil v posledním kole. Nejprve neúspěšně zaútočil Nieto na konci cílové rovinky, před Poggialiho se však dostal až o několik zatáček dále. V poslední zatáčce byl Nieto malinko delší, z čehož nakonec těžil Manuel Poggiali, který se ztrátou 9,931 sekundy dokončil závod na druhém místě před třetím Fonsi Nietem.
Čtvrtý skončil nakonec osamocený Roberto Rolfo, který za svá záda poslal Randy De Punieta. Ze šestého místa mohl být spokojený Franco Battaini a ze sedmého zřejmě i Naoki Matsudo, který se prezentoval opět nejpomalejším strojem první desítky. Na osmém místě dokončil tento závod Sebastian Porto, který si stejně jako Alex Debon „odskočil“ do boxů k odpykání trestu Stop & Go za předčasný start. Desítku nejlepších doplnili devátý Anthony West a desátý Alex Baldolini.
Jedenáctý skončil Dirk Heidolf před dvanáctým Chazem Daviesem a třináctým Hogo Marchandem. Čtrnáctý dokončil závod Joan Olive.
Patnácté místo a tím i jeden světový bod získal náš Jaroslav Huleš (+1:18,180), který opět skvěle odstartoval a cílem prvního kola projížděl na třináctém místě. Následovalo několik kol, kdy Jarda střídal solidní časy s časy, které k jeho jménu nepatří, ale po získání správného rytmu Jarda ze svých zad setřásl Christiana Gemmela a nakonec se i radoval z patnáctého místa.
Lukáš Pešek se prezentoval opět pouze velice krátkým účinkováním v závodě, ze kterého na konci třetího kola odstoupil.
V čele celkové klasifikace je i nadále Manuel Poggiali (226), který si tímto závodem opět pouze upevnil svou pozici. Druhé místo drží Toni Elías před třetím Roberto Rolfem (oba 201), čtvrtý je Randy De Puniet (183) a pátý Fonsi Nieto (167). Z našich jezdců je v celkovém pořadí nejlepší stále Jakub Smrž (12) na 24. místě.