GP Malajsie - 125 ccm

Casey Stoner získává pro KTM první vítězství, Lukáš Pešek ani Markéta Janáková cíl neviděli.

GP Malajsie - 125 ccm
1. kolo Havaroval Simone Corsi. Cílem prvního kola projíždí jako první Héctor Barbera a Andrea Dovizioso. Dále jede Casey Stoner, Mika Kallio, Jorge Lorenzo, Gabor Talmacsi, Marco Simoncelli, Fabrizio Lai, Mirko Giansanti a desátý Roberto Locatelli. Lukáš Pešek jede na 19. místě, Markéta Janáková nabrala víc jak minutu ztrátu (havarovala) a jede na posledním 33. místě.
2. kolo Vedoucí Héctor Barbera havaroval.
3. kolo Havarují Mika Kallio, ale i Lukáš Pešek. Na čele jedou Dovizioso a Stoner, který se ujal vedení.
4. kolo Stefano Perugini, Pablo Nieto a Marco Simoncelli havarovali.
5. kolo Dvojice Stoner-Dovizioso má na své pronásledovatele již 6 sekund náskok
7. kolo Janáková již dostává kolo.
8. kolo Jorge Lorenzo zajíždí do boxů a končí. Locatelli se dostává před Laie na třetí místo. Vše probíhá deset sekund za vedoucí dvojicí. Markéta Janáková zajíždí do boxů a končí.
10. kolo Startovalo 35 jezdců, v závodě je však již pouze 23 pilotů. Alvaro Bautista se již prodral až na třetí místo. Bautista v této fázi jezdí nejrychlejší časy. Končí další jezdec - Angel Rodrigez zajíždí také do boxů.
11. kolo Andrea Dovizioso si jede pro titul Mistra Světa.
13. kolo Vede Stoner před Doviziosem, pak 8 sekund díra a třetí Bautista, který se trhá od čtvrtého Locatelliho. Pak tři sekundy díra a Lai se Simonem, další tři sekundy díra a Pasini, Talmacsim, Borsoi a Jenkner, dále pět sekund díra a jedenáctý Thomas Luthï.
15. kolo Havaroval Gioele Pellino.
Last Lap Dovizioso několikrát zaútočí na Stonera, ale ten si již první vítězství pro KTM ohlídá. Závod dokončilo pouze 20 jezdců! Dovizioso se stává letošním Mistrem Světa!
Pořadí v cíli:
1.- Casey Stoner; 2.- Andrea Dovizioso (+0,029); 3.- Alvaro Bautista (+6,547); 4.- Roberto Locatelli; 5.- Fabrizio Lai; 6.- Julian Simon; 7.- Mattia Pasini; 8.- Gabor Talmacsi; 9.- Gino Borsoi; 10.- Steve Jenkner; 11.- Thomas Luthi; 12.- Sergio Gadea; 13.- Dario Giuseppetti; 14.- Andrea Ballerini; 15.- Toshihisa Kuzuhara
V celkovém pořadí vede Dovizioso (247 bodů) před Locatellim (169), Barberou (167) a Lorenzem (159).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist