GP Itálie - MotoGP

AKTUALIZOVÁNO
Valentino Rossi zvítězil v Grand Prix Itálie, když dokázal překonat své soupeře ve zkráceném závodě na šest kol.

Závod třídy MotoGP byl přerušen pro náhlý déšť. Po pauze bude pokračoval na šest kol. Start je v 15:00 hod.
V dosavadním průběhu sváděl souboj o vedení Valentino Rossi především se Sete Gibegnauem. Do svého odstoupení se o vedení pral i Makoto Tamada. Mírně pozadu jel ve druhé polovině Max Biaggi, který se musel začít soustředit i na dorážejícího Alex Barrose.
Závod byl opět proložen několika pády, z nichž ten nejvážnější měl Shinya Nakano, který havaroval na konci cílové rovinky, v místě kde motocykl dosahuje rychlost přes 300 km/h !!! Dle zpráv z Mugella je Nakano v Mobilní klinice, ale není vážně zraněn.
Pořadí před přerušením tedy je: Vede Rossi před Gibernauem, třetí je Biaggi, čtvrtý Barros, pátý Melandri, šestý Bayliss, sedmý Edwards, osmý Abe, devátý Xaus, desátý Capirossi. Dále se na start druhé části závodu postaví jezdci v následujícím pořadí: Hodgson, Hoffman, Byrne, McWilliams, Aoki, Pitt a Fabrizio. Více jezdců již není v závodě.
Pneu pro loterii druhé části závodu: Bayliss - media, Gibernau - vpředu i vzadu "lehká" voda, Edwards - vpředu slick, Biaggi také, Rossi vpředu také slicka, vzadu také.
Na roštu se chystají změny pneumatik. Asfalt je již skoro suchý. Gibernau mění pneu (obě) na slicky. Alex Hofmann jede také slicky.
Start do Warm Up Lap (dvě kola).
.........
Závod na šest kol, který se jel na okruhu z části mokrém a z části suchém, vyhrál po strhující bitvě Valentino Rossi (12:06,83) před Sete Gibernauem (+0,361) a Maxem Biaggim (+1,540). Čtvrtý skončil Troy Bayliss, před překvapivě pátým Rubenem Xausem, který se v jednu chvíli dokonce vozil na čele celého jezdeckého pole. Šestý skončil Alex Barros, sedmý s větší ztrátou Norick Abe a osmý Loris Capirossi. Desítku nejlepších doplnili devátý Marco Melandri a desátý Shane Byrne.
Jedenácté místo získal Neil Hodgson, před Colinem Edwardsem a Nobuatsu Aokim. Vynikajícím posledním kolem, kdy byl rychlejší o bezmála deset sekund jak jeho soupeři, získal dva body za čtrnácté místo Alex Hofmann. Poslední bod bral Michele Fabrizio, který tak zajistil další bod pro prototyp Harris WCM.
V celkovém pořadí nadále vede Sete Gibernau (86 bodů), druhý je nyní Valentino Rossi (76) a třetí Max Biaggi (72). Čtvrtý je Alex Barros (48) a pětici nejlepších uzavírá dnes nebodující (havaroval již v první části závodu) Carlos Checa (36)
Mistrovství Světa pokračuje již další neděli, kdy je na programu Grand Prix Catalunye na okruhu v Montmelo u Barcelony.

Aktuální výsledky z Mugella naleznete v sekci VÝSLEDKY.

Aktuální celkové pořadí všech tříd, včetně pořadí soutěží týmů, národů a o Nováčka roku, naleznete v sekci VÝSLEDKY.