GP Itálie - 250 ccm

Sebastian Porto vítězí v Grand Prix Itálie, náš Jakub Smrž po špatném startu a prvním kole dosáhl postupně na sedmnácté místo, ale v jedenáctém kole ukončil po havárii závod.

Sebastian Porto zvítězil v závodě třídy 250 ccm, když 21. kol dokázal zajet za 40:32,672 minuty. Na druhém místě skončil španělský jezdec Daniel Pedrosa (+6,147). Třetí projel cílem šťastný Manuel Poggiali (+8,415), který těžil ze zpomalení Randy De Punieta, jenž projel cílem na čtvrtém místě, když ještě před poslední zatáčkou závodu jel v těsném kontaktu s nakonec vítězným Argentincem. Porucha motocyklu, či špatně určené množství benzinu, zapříčinilo, že De Puniet projel cílem až jako čtvrtý, těsně před pátým Fonsi Nietem a šestým Toni Elíasem. Na sedmé pozici přijel do cíle Roberto Rolfo, osmý byl Alex De Angelis, těsně před devátým Hiroshi Aoyamou. Desítku nejlepších uzavřel Anthony West.
Pět bodů za jedenácté místo získal Joan Olive, dvanáctý byl Franco Battaini, třináctý Sylvain Guintoli, čtrnáctý Héctor Faubel a jeden bod za patnácté místo získal Alex Debon.
Náš Jakub Smrž ztratil několik pozic hned po startu závodu, do kterého šel ze dvanácté kvalifikační pozice. Nájezd do první zatáčky pak znamenal další ztrátu, když se Kuba po kontaktu s jedním ze soupeřů dostal mimo závodní dráhu. Cíl prvního kola tak pro Kubu znamenal poslední, 27. místo. Následná jízda sice přinesla i přes jeden zádrhel v sedmém kole postup až na sedmnácté místo, ale konec snaze o další body učinil pád po jedenácti kolech.
V celkovém pořadí nadále vede De Puniet (73), ale již pouze o tři body před Danielem Pedrosou (70). Třetí je Sebastian Porto (50), čtvrtý Fonsi Nieto (45) a pátý Roberto Rolfo (41). Náš Jakub Smrž dnes nebodoval a tak mu s pěti body patří 19. pozice.