GP Itálie - 1. kvalifikace MotoGP

Sete Gibernau vede po prvním dnu kvalifikaci na nedělní Grand Prix Itálie. Následuje ho trojice domácích jezdců.

I ve třídě MotoGP se radoval z vítězství v první kvalifikaci španělský jezdec, když se s časem 1:52,848 stal nejrychlejším Sete Gibernau na továrním stroji Honda RC 211V. Druhý byl dnes domácí Mistr Světa Valentino Rossi, který byl o 0,408 sekundy pomalejší než vítězný Španěl. Třetím jezdcem v cíli kvalifikace byl Max Biaggi, který však na Gibernaua ztrácel již více jak jednu sekundu (+1,224). Trojici domácích jezdců, kteří stíhají Gibernaua, doplnil mladý Marco Melandri, který byl o 1,292 pomalejší než vedoucí muž průběžného hodnocení šampionátu MotoGP.
Motocykl Yamaha byl i na pátém místě, když za jeho řidítky seděl Carlos Checa. Šestým jezdcem výsledkové listiny je Alex Barros, který na sedmou pozici odsunul svého týmového kolegu Nicky Haydena. Osmou pozici vybojoval Makoto Tamada, který se dokázal dostat svým posledním kolem před stroj Suzuki Kennyho Robertse jr. Desítku nejrychlejších uzavřel Loris Capirossi na motocyklu Ducati Desmosedici.
Nejrychlejším strojem Kawasaki byl stroj s číslem 56, tedy stroj vedený japonským závodníkem Shinyou Nakanem, který byl dnes na dvanáctém místě. Nejrychlejší Aprilia byla na 18. místě a vodil jí Jeremy McWilliams, zatímco Proton KR byl s Nobuatsu Aokim dvacátý. Stroj Harris WCM v rukou Michele Fabrizia skončil na 22. místě a odsunul tak Andrew Pitta s prototypem Moriwaki MD 211F na 23. místo. Jediný, kdo se nedokázal prozatím kvalifikovat, je britský jezdec Chris Burns s druhým strojem Harris WCM.

Aktuální výsledky z Mugella naleznete v sekci VÝSLEDKY.