GP Francie - 125 ccm

Andrea Dovizioso vítězí v Grand Prix Francie třídy 125 ccm. Lukáš Pešek získal své první, letošní body.

Po taktické, ale i po dramatické bitvě, se z vítězství ve francouzské Grand Prix radoval italský jezdec Andrea Dovizioso (41:26,747), který dokázal v posledním kole na druhé místo odsunout svého krajana Roberto Locatelliho (0,594). Třetí místo dnes získal španělský jezdec Jorge Lorenzo (6,680), který sedlá stroj Derbi.
Čtvrté místo se podařilo získat zkušenému Mirko Giansantimu, který definitivně odsunul na páté místo Héctora Barberu až v posledním kole. O šesté místo byl po celý závod sváděn tvrdý souboj, tento souboj nakonec pro sebe rozhodl Mika Kallio na továrním motocyklu KTM, který na sedmou pozici odsunul Pablo Nieta a na osmou svého týmového kolegu Casey Stonera. Desítku nejlepších doplnili devátý Alvaro Bautista a desátý Steve Jenkner.
Pět bodů za jedenácté místo vybojoval Gino Borsoi, za kterým přijeli do cíle dvanáctý Mattia Pasini a třináctý Julian Simon. Čtrnácté místo a tím i první dva body, získal český jezdec Lukáš Pešek, který předvedl bojovnou jízdu na hranicích svého motocyklu. Poslední bod uhájil před dotírajícím Talmacsim Simone Corsi z Itálie.
V celkovém pořadí je na čele vítěz dnešního závodu Andrea Dovizioso (63 bodů) před Roberto Locatellim (48) a Casey Stonerem (35). Čtvrtý je Steve Jenkner (34) a pátý Héctor Barbera (33). Náš Lukáš Pešek je na dvacátém místě (2 body).
Aktuální výsledky z Le Mans naleznete v sekci VÝSLEDKY.