GP Francie - 125 ccm

V závodě třídy 125 ccm zvítězil mladý Daniel Pedrosa ze Španělska. Opět skvělý Thomas Lüthi si přijel pro další body.

Vítězem závodu nejslabší třídy se stal po spanilé jízdě španělský jezdec Daniel Pedrosa (41:58,500), který svou Hondu protlačil na první místo na začátku druhého kola a od té chvíle již pouze ujížděl všem svým soupeřům. Když jeho náskok narostl na šest sekund, začal si Pedrosa hlídat své vedení a prakticky tak nebylo pochyb o vítězi.
O druhé místo byl sveden souboj jen trval po celý závod až na cílovou čáru. Nakonec se radoval ze zisku stříbrného místa italský matador Lucio Cecchinello (+2,337), jenž na třetí pozici odsunul naopak mladého italského jezdce Andrea Doviziosu (+2,427). V souboji o pódium se ještě tři zatáčky před cílem držel také Alex de Angelis jenž však těsně před cílem nezvládl smyk zadního kola a havaroval.
Pro čtvrté místo si dojel týmový kolega Cecchinella - australský jezdec Casey Stoner. Pátý skončil Pablo Nieto, jehož zdrželo především špatné startovní místo když nezvládl páteční kvalifikaci. Jeho stíhací jízda na lepší než pátý "flek" nestačila. Šesté místo v dnešním závodě získal japonský jezdec Youichi Ui, jenž se dlouho držel v skupině bojující o pódiové místa. Ztráta výkonu společně s odcházejícími pneumatikami na jeho stroji ho v závěru závodu stála několik pozic. Své si jistě v tomto propadnutí učinil i kontakt při předjíždění o kolo pomalejšího jezdce týmu Racing Service Brita Leona Camiera.
Sedmé místo v cíli závodu patřilo Stefano Peruginimu před osmým Steve Jenknerem jenž stejně jako Nieto ztratil především probíjením startovním polem po startu z nevýhodné zadní pozice. Na devátém místě dokončil závod po skvělém startu (kdy se objevil na osmém místě již v první zatáčce) švýcarský jezdec našeho týmu Elit Grand Prix Thomas Lüthi (+29,471), který na desáté místo odsunul japonského pilota Masao Azumu.
Druhou desítku načíná Španěl Héctor Barbera před dvanáctým Mirko Giansantim, třináctým Gino Borsoiem a čtrnáctým Simone Corsim. Pro svůj letošní první bod si dojel patnáctý Roberto Locatelli na stroji KTM.
Jedna z velkých sportovních tragedií se odehrála již v prvním kole, kdy musel pro pád odstoupit nejen domácí Arnaud Vincent, ale i v kvalifikaci třetí Jorge Lorenzo ze Španělska.
Do čela celkového hodnocení se dostal vítěz dnešního závodu Daniel Pedrosa (71 bodů) před druhého Lucio Cecchinella (66), třetího Steve Jenknera (60), čtvrtého Andrea Doviziosu (54) a pátého Stefano Peruginiho (45).