GP České Republiky

Na okruhu v Brně proběhl desátý závod letošního Grand Prix.

O víkendu jsme mohli sledovat světovou jezdeckou elitu na Masarykovém okruhu v Brně, kde se jel v pořadí již desátý podnik Grand Prix. Ve třídě do 125 ccm jsme na startu závodu mohli registrovat hned 4 české jezdce. Lukáš Pešek a Markéta Janáková jsou již stálými jezdci GP, Patrik Vostárek a další závodník Václav Bittman startovali na divokou kartu. I když závod začal pro české barvy naprosto skvěle. Lukáš jel už na 4. pozici, nakonec ale jak sám v rozhovoru poznamenal, zadřel se mu motor a následoval pád, který ukončil jeho další účast v závodě. Bohužel i další český jezdec Vašek Bittman musel ze závodu odstoupit pro technické problémy svého motocyklu. Patrik Vostárek a Markéta Janáková nakonec dojeli na 27., respektive 28. místě. Ve třídě do 250 ccm jsme konečně bodovali. Jakub Smrž dojel na velmi dobrém 14. místě za které mu náleží 2 mistrovské body. Celkově je na 21. průběžném pořadí s 10 body. Radek Rous nakonec dojel na velmi solidní 18. pozici. V MotoGP exceloval Sete Gibernau, který zvítězil stylem start-cíl a oplatil tak vítězství Vale Rossimu, který vyhrál minulý rok na stejné trati před Setem o pouhých 42 tisícin sekundy. Celkem se na Masarykův okruh přislo podívat 104 719 návštěvníků, z toho přišlo 67 631 návštěvníků na nedělní finále. Celkem je to zhruba o 30 tis. diváků více jak v loni. Konečné výsledky: 125 ccm: 1. Lorenzo (Šp./Derbi) 2. Dovizioso (It./Honda) 3. Locatelli (It./Aprilia) 250 ccm: 1. Porto (Arg./Aprilia) 2. de Puniet (Fr./Aprilia) 3. Pedrosa (Šp./Honda) MotoGP: 1. Gibernau (Šp./Honda) 2. Rossi (It./Yamaha) 3. Biaggi (It./Honda)

Jarda Ducháček - (Odebírat články autora)