GP Catalunye - 1. kvalifikace 125

Jorge Lorenzo získal předběžné Pole Position. Lukáš Pešek po prvním dnu na vynikajícím 8. místě!

Španělský jezdec Jorge Lorenzo se stal vítězem první kvalifikace na nedělní závod třídy 125 ccm, když časem 1:50,497 překonal rok starý kvalifikační rekord okruhu Catalunya v Montmeló u Barcelony. Na druhém místě úvodní kvalifikace se dnes umístil vedoucí jezdec šampionátu Andrea Dovizioso, jenž však byl o 0,968 sekundy pomalejší. I přes svůj pád v závěru kvalifikace si třetí pozici udržel další z domácích jezdců, kterým byl již bývalý držitel kvalifikačního rekordu Pablo Nieto. Za španělským jezdcem skončil opět Ital, když poslední místo provizorní první řady patří Roberto Locatellimu.
Předběžné páté místo si vybojoval další Ital - Mirko Giansanti, za nimž jsou další domácí borci v podobě týmových kolegů Héctora Barbery a Alvaro Bautisty. Až na osmém místě se umístil jezdec z jiné krajiny než je Itálie a Španělsko. K naší velké radosti to je jezdec z České Republiky. Tímto jezdcem se stal Pražák Lukáš Pešek, jenž tak sice překvapivě, přesto zaslouženě potvrdil zvěsti o tom, že v současné době jezdí ve vynikající formě.

Aktuální výsledky z Catalunye naleznete v sekci VÝSLEDKY.