GP Británie - 250 ccm

Dani Pedrosa zvítězil v dalším závodě třídy 250 ccm, Jakub Smrž získal jeden bod, Radek Rous při premiéře na motocyklu Yamaha na 21. pozici.

Až na několik pádů v úvodu závodu, kdy například opět havaroval letošní "Crashman" Manuel Poggiali, se odehrál závod třídy 250 ccm ve velmi nudném průběhu, kdy se až na několik světlých okamžiků po trati pouze kroužilo. Bez nadsázky lze tento závod označit jako jeden z nejnudnějších závodů z pohledu televizních kamer, který nám tato třída za poslední období nabídla.
V závodě se z vítězství radoval Daniel Pedrosa (42:17,705), který na druhé místo ihned po startu odsunul Sebastiana Porta (+6,003) a na třetí Randy De Punieta (+11,463). Jako čtvrtý projel cílem Alex De Angelis, kterého následoval na pátém místě Fonsi Nieto a na šestém Anthony West. S další obrovskou ztrátou dojel do cíle na sedmé pozici Franco Battaini, pro kterého to byl nejlepší výsledek letošní sezóny. Osmou pozici obsadil Naoki Matsudo, devátý dojel Hiroshi Aoyama, kterého v poslední zatáčce úvodního kola ukázkově sestřelil Toni Elías. Desítku uzavřel Sylvain Guintoli.
Na jedenáctém místě se do cíle dostal Joan Olive, dvanáctý se dotrápil Alex Baldolini, třináctý byl Hugo Marchand a čtrnáctý Johan Stigefelt. Na patnáctém místě si pro jeden bod přijel náš Jakub Smrž (+1:29,120), který však během závodu postupně dosahoval až na dvanácté místo. Již se zdálo, že Kuba řádně oslaví svůj svátek, ve druhé polovině závodu však postupně propadal, a když v závěru závodu podlehl i Švédu Stigefeltovi, bylo rozhodnuto, že si Kuba poveze z Anglie pouze jeden bod.
Radomil Rous svou premiéru na Yamaze týmu UGT Kurz proměnil po ztrátě ve dvacátém kole ve 21. místo v cíli závodu, do kterého přijel s jedním kolem ztráty.
V celkovém pořadí vede šampionát čtvrtlitrů Daniel Pedrosa (180), který opět zvýšil náskok na své pronásledovatelé a již zřetelně jde za titulem. Na druhém místě je Randy De Puniet (146), třetí je Sebastian Porto (128), čtvrtý Fonsi Nieto (94) a pátý Alex De Angelis (93). Náš Jakub Smrž (8) se zásluhou získaného bodu posunul o jedno místo, když mu nyní patří 22. pozice.