GP Británie - 1. kvalifikace 125 ccm

Andrea Dovizioso v novém rekordu vítězí v první části kvalifikačních bojů. Lukáš Pešek na 19. místě, Václav Bittman na místě třicátém.

Italský jezdec Andrea Dovizioso zajel při dnešní kvalifikaci čas 1:37,736, což znamená nejen první místo po páteční části kvalifikačních bojů, ale i nový absolutní rekord třídy 125 ccm. Na druhém místě se dnes umístil syn legendárního Angela Nieta - Pablo, který za Italem zaostal o 0,547 sekundy. Třetí byl finský jezdec Mika Kallio, který po zranění Casey Stonera na okruhu Sachsenring nastupuje v barvách továrny KTM osamocený. První řadu by po dnešní části doplnil ještě čtvrtý Roberto Locatelli.
Na pátém místě se umístil nestárnousí Youichi Ui, šestým místem začíná nacházet svou loňskou sílu Thomas Lüthi z českého týmu Elit Grand Prix Racing, sedmým místem se v Anglii prezentoval Héctor Barbnera, zatímco jeho krajan Julian Simon byl osmý. Na devátém místě skončil Mirko Giansanti, desátý byl Stefano Perugini, jedenáctý Marco Simoncelli a do kompletní italské čtveřice doplnil předběžnou třetí řadu Mattia Pasini.
Z našich jezdců se lépe dařilo Lukáši Peškovi, který časem 1:39,794 získal devatenácté místo. Václav Bittman, který opět startuje místo zraněného Daria Giuseppettiho na motocyklu týmu Elit Grand Prix Racing, skončil s časem 1:41,136 na třicátém místě.

Aktuální výsledky z Doningtonu naleznete v sekci VÝSLEDKY.