GP Austrálie MotoGP

Valentino Rossi i přes penalizaci deseti sekund vítězí v australském závodě třídy MotoGP.

Co nebo kdo zastaví vítězné tažení Valentina Rossiho? I takto by se dala položit otázka ohledně vítěze Grand Prix Austrálie.
Podívejme se na to, ale trochu postupně. Ve čtvrtém kole padá Troy Bayliss (mimochodem pohled na tělo, které se nebránilo pádu a letělo jak hadrový panák byl ošklivý pohled, ale první zprávy z Austrálie hovoří o tom, že Troy není vážně zraněný). V následujícím kole Valentino ve stejném místě předjíždí Marca Melandriho pod vyvěšenou žlutou vlajkou, za což o několik kol dále vidí tabuli s penalizací 10 sekund. Valentino však opět zajíždí to co potřebuje a během závodu ke svému náskoku přidá oněch deset sekund.
Valentino Rossi tedy vítězí (41:53,543), když na druhého Lorise Capirossiho nashromáždí ještě dalších 5,212 sekundy. Souboj o třetí místo vrcholí v posledním kole, když se na toto místo dostává opět skvěle jedoucí Nicky Hayden (+12,039). Zklamaný byl tentokrát čtvrtý Sete Gibernau, který dokončil závod před pátým Tohru Ukawou.
Na šestém místě dokončil závod s další ztrátou Olivier Jacque, sedmý dojel v těsném závěsu za Jacquem Carlos Checa, který o lepší umístnění přišel vinou vyjetí z tratě v zatáčce MG těsně před koncem závodu. Deváté místo obsadil Kenna Roberts na stroji Suzuki před desátým Makoto Tamadou.
Zlepšením ve druhé polovině závodu si pět bodů za jedenácté místo zajistil Makoto Tamada, dvanáctý dojel John Hopkins, třináctý Garry McCoy a čtrnáctý Noriyuki Haga. Poslední bod za patnácté místo získal domácí Andrew Pitt. Z zmínku stojí až sedmnácté místo Maxe Biaggiho, který hned na úvod závodu chyboval o propadl se s půlminutovou ztrátou na poslední místo.
V celkové klasifikaci vede neohroženě Valentino Rossi (332) před Sete Gibernauem (257) a Maxem Biaggim (215). Toto pořadí je po Austrálii i konečné, když žádný z prvních třech jezdců již nemůže ve Valencii svou pozici vylepšit ani ztratit. Čtvrté místo drží již také jistě Loris Capirossi (161). Na páté se dostal Nicky Hayden (130), který je zároveň i v čele hodnocení Nováčka roku.
Šampionát Grand Prix končí za čtrnáct dní posledním závodem ve španělské Valencii.