GP 250 - závod

V doslova strhujícím boji o vítězství se nakonec radoval Manuel Poggiali, který si tak upevnil vedení v šampionátu této třídy.

GP 250 - závod
Doslova strhující bitvu předvedli Manuel Poggiali a Toni Elías, kteří krátce po zahájení závodu vytvořili vedoucí dvojici. Bitva doprovázená několika vzájemnými kontakty vyvrcholila v posledním kole, kdy Toni Elías havaroval z prvního místa. Manuel Poggiali si tak mohl v čase 42:09,055 dojet pro své další vítězství v této třídě (čtvrté). Toni Elías nakonec dokončil závod na 18. místě s "roztrhaným" motocyklem.
Stejně jako o vítězství, tak i o další místa zuřila bitva dvojčlenné skupiny. Zde byl nakonec úspěšnější Roberto Rolfo (+12,901) na tovární Hondě před Randy de Punietem (+12,965) na Aprilii.
S další ztrátou dokončil závod na čtvrtém místě Sylvain Guintoli před Naoki Matsudem. Šesté místo patří poprvé v kariéře pro Héctora Faubela, který zajel osamělý závod, když minimálně od poloviny neviděl nikoho před sebou, ani za sebou. Sedmý dokončil Joan Olive, pro kterého to také znamená najlepší umístnění v kariéře třídy 250 ccm.
Osmé místo obsadil Anthony West před devátým Chazem Daviesem a desátým Ericem Battailem (oba nejlepší umístnění kariéry ve třídě 250 ccm). Jedenácté místo vybojoval Alex Debon, dvanácté Erwan Nigon, třinácté Johan Stigefelt a čtrnácté Dirk Heidolf.
Pro svůj letošní první bod si patnáctým místem dojel Jaroslav Huleš na motocyklu Honda svého nového týmu. Jarda mohl být ještě lepší, po čtyřech kolech figuroval na jedenáctém místě, uprostřed početné skupiny bojující o 8. - 16. místo (nedlouho poté se skupina rozdělila na několik částí). Jenže přišlo vyjetí z tratě a tím propad až na osmnácté místo. Jarda pak jezdil časy na jedno kolo výrazně lepší než jezdci předním, dokonce lepší i než Naoki Matsudo jedoucí v té době na šestém místě. Český jezdec se opět probojoval na bodovanou pozici, ale opět propadl na osmnácté místo. Nakonec se však opět dostal přes několik soupeřů a díky havárii Toni Elíase získat i svůj první bod v roce 2003.
Závod nedokončili někteří favorité, když Porto a Battaini havarovali a Fonsi Nieto skončil pro poruchu v boxech.
Lukáš Pešek si dokroužil pro 17. místo.
V celkovém pořadí šampionátu si tímto vítězstvím vytvořil Manuel Poggiali (190 bodů) opět výraznější náskok na své pronásledovatelé. Na druhého Roberto Rolfa (168) má náskok 22 bodů a na třetího Randy de Punieta (162) již 28 bodů. Čtvrtý je po bezbodovém závodě Toni Elías (151) a pátý jeho týmový kolega Fonsi Nieto (143).
V celkovém pořadí je z českých jezdců na tom nejlépe stále Jakub Smrž (12), který je na 24. místě, Jaroslav Huleš se s jedním bodem zařadil na 29. místo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist