GP 250 - závod

Roberto Rolfo zvítězil v závodě čtvrtlitrů. Jakub Smrž veze domů další světové body.

Naposledy v loňské sezóně při Grand Prix Ria se radovala z vítězství jiná továrna než italská Aprilia. Tehdy to bylo zásluhou Sebastiana Porta továrna Yamaha. Po dnešním závodě na Sachsenringu je však opět vše jinak, když vítězství získal pro továrnu Honda italský jezdec Roberto Rolfo (42:06,199). Naposledy se továrna Honda z vítězství ve třídě 250 ccm radovala v roce 2001 při Grand Prix Ria a to zásluhou legendárního Daijira Kata.
Na druhém místě skončil dnes Fonsi Nieto (+0,150), který během závodu musel řešit problém při vyjetí mimo dráhu. Svůj návrat na asfalt ovšem zvládl a ještě dokázal opět dojet vedoucí skupinu, kde na konečné třetí místo odsunul Randy de Punieta (+0,287).
Čtvrté místo získal Sebastian Porto, když kontakt s vedoucími jezdci ztratil definitivně v době předjíždění o kolo pomalejších jezdců, kde se opět zcela bezohledně chovala Katja Poensgen, která se neustále motala jezdcům mezi jejich motocykly. Alespoň mě tak tato žena přesvědčila, že v Grand Prix opravdu nemá co hledat a její nekvalifikování do dalších závodů bude pouze přínosem pro samotný závod.
Jako pátý projel cílem nespokojený Franco Battaini, šestý skončil Anthony West. Boj o sedmé místo pro sebe rozhodl Toni Elías, který tak na osmé místo odsunul po pádu opět jedoucího Manuela Poggialiho. Devátou pozici vybojoval Alex Debon před desátým Alexem Baldolinim.
Tvrdý boj se sváděl o jedenácté místo, které nakonec pro sebe rozhodl posledním kolem domácí Dirk Heidolf před Chazem Daviesem a naším Jakubem Smržem, kterého v cíli dělilo od Heidolfa 0,381 sec. a od Daviese dokonce pouze 0,191 sec. Pro čtrnácté místo si s větší ztrátou dojel po dvou výletech mino trať Erwan Nigon před patnáctým Maxem Neukirchnerem.
Závod provázelo stejně jako třídu 125 ccm mnoho pádů, když ten úvodní přišel opět v první nebezpečné zatáčce, kde padli čtyři jezdci doslova před předním kolem našeho Kuby Smrže.
Lukáš Pešek kromě ztrácení věcí ze svého motocyklu během závodu předvedl jízdu, která skončila na nebodovaném, šestnáctém místě.
V čele šampionátu nám pomalu začíná přihořívat, když vedoucí Poggiali (129 bodů) přišel o svůj výraznější náskok a druhý Nieto (126) na něj již ztrácí pouhé tři body a to po třech závodech Nieto ztrácel dokonce 35 bodů. Na třetím místě v celkovém pořadí šampionátu je Roberto Rolfo (122), čtvrtý je Toni Elías (106) a pátý Randy de Puniet (105). Náš Jakub Smrž (12) je na 21. místě.
Krátké hodnocení závodu z úst Jakuba Smrže bude možno nalézt na těchto stránkách opět v podvečerních hodinách.